- МАРС
МАРС (Майстерня Революційного Слова) — літературне об'єднання. Засноване в Києві 1924 року під назвою "Ланка", у 1926 році перейменувалося в МАРС.
До угруповання належали письменники Валер'ян Підмогильний, Григорій Косинка, Євген Плужник, Борис Антоненко-Давидович, Дмитро Фальківський, Тодось Осьмачка, Борис Тенета, Іван Багряний, Гордій Брасюк, Марія Галич та ін. Об'єднання відкидало політичне пристосування, тому переслідувалося компартійними органами. В 1929 р. змушене було припинити існування. Учасників було репресовано.
Визначення на окремій сторінці → - Медитація
Вірш філософського змісту, в якому автор передає свої глибокі роздуми про деякі важливі проблеми, інколи глобального значення (життя і смерть, дружба і кохання, людина і природа).
Визначення на окремій сторінці → - Мемуари
Оповідь у формі записок від імені автора про реальні події минулого, учасником або ж очевидцем яких він був.
Визначення на окремій сторінці → - Метафора
Один з основних тропів: образний вислів, в якому ознаки одного предмета чи дії переносяться на інший за подібністю.
Визначення на окремій сторінці → - Метонімія
Троп, що полягає в перенесенні назви з одного явища на інше, яке перебуває з ним у певному зв'язку.
Визначення на окремій сторінці → - Милозвучність, або Евфонія
Природність і краса звучання окремих мовних елементів — звуків, звукосполучень, слів та цілих речень — в художньому творі, зокрема у віршах. Звучання слова — один із допоміжних засобів підсилення виразності й емоційного забарвлення мови художнього твору. Цій меті служать алітерації, асонанси, звукові повтори різних видів, звуконаслідування, рими та ін., а також уникнення важких для вимови чи неприємних для слуху сполучень звуків у фразі...
Читати визначення повністю → - Мистецтво
Це сприймання, відтворення та моделювання світу в художніх образах.
Визначення на окремій сторінці → - Міракль
Один із жанрів середньовічної релігійно-повчальної драми, за основу якої бралися розповіді про "дива", здійснені Богородицею чи святими.
Визначення на окремій сторінці → - Містерія
Західноєвропейська середньовічна релігійна драма, що виникла на основі літургійного дійства.
Визначення на окремій сторінці → - Міф
1. Форма мислення стародавньої людини. У міфі абстрактні поняття про світ виражаються у вигляді живих істот або навпаки — живі істоти виступають як вищі символи світу. Міф ґрунтується на глибокій вірі в реальність цих істот та їх надприродну силу. 2. Те саме, що легенда, розповідь про богів та героїв.
Визначення на окремій сторінці →
1 2