Щастя і трагедія Івана та Марічки — героїв повісті М. Коцюбинського "Тіні забутих предків"

Шкільний твір

Щастя і трагедія Івана та Марічки — героїв повісті М. Коцюбинського "Тіні забутих предків"

I. Повість "Тіні забутих предків" — гімн великому людському коханню.

II. Кохання, радість, туга і нещастя у житті Івана та Марічки.

1. Перше знайомство.

Іван та Марічка вперше зустрілися, коли два ворогуючі роди Палійчуків та Гутенюків зіткнулися на вузькій дорозі. Хлопець ударив дівчинку, повкидав у воду її кісники, а вона пригостила його цукеркою.

2. Обдарованість героїв.

Іван і Марічка — справжні діти природи. їм властиве тонке відчуття природи, щирість сердець і доброта. Обоє творчо обдаровані натури: Іван умів грати на флоярі, а Марічка — складати співанки, якими вона засівала всі навколишні гори.

3. Вимушена розлука закоханих.

Іван змушений був піти в найми на полонину. Він сподівався скоро зустрітися з Марічкою, та сталася страшна трагедія — дівчина загинула, переходячи бурхливий Черемош.

4. Вірність у коханні.

Іван довго не міг змиритися із смертю Марічки. І потім, уже одружившись, він ніколи її не забував. Іван навіть відчував її присутність, а коли тута і сум зовсім ним заволодівали, Іван кидав роботу і йшов у гори, туди, де він не раз бував з Марічкою.

5. Смерть Івана.

Кохання до Марічки Іван проніс через усе життя. Він і загинув, бо ввижалася йому дівчина. Іван чув її голос і йшов за нею. Свідомість тьмарилася, бо Іванові здалося, що Марічці загрожує чугайстер. Рятуючи кохану, гине Іван.

III. Проблематика повісті.

М. Коцюбинський у повісті торкається таких проблем: життя і смерть, людина і природа, кохання і ненависть, язичництво і християнство. У творі понад життя поставлений ідеал кохання, який пронизує усе існування людини.

Інші варіанти цього твору: