Під небом дальньої чужини,
Де хуги носяться одні
До тебе, кращої дружини,
Складаю я свої пісні.
П. Грабовський
Богдан Лепкий — талановитий український поет. Вся його творчість пройнята любов'ю до рідної землі — Поділля, яку він не забував, навіть живучи в еміграції в Польщі.
У своєму вірші "Заспів" поет наголошує на тому, що його корені глибоко вросли в український ґрунт. Богдан Лепкий вважає, що його виховала природа рідного краю: "вітер рідного Поділля", "запах степового зілля...
Читати приклад твору →
Найголовніше для поета, на мою думку, мати щире, співчутливе серце, чутливе до страждання людей. Саме таке велике серце, що могло вміщувати горе багатьох, мав Богдан Лепкий.
Під час свого перебування у Кракові поет зустрів галицьких та буковинських емігрантів, що вирушали на чужину. В уяві його виник сумний образ журавлів-людей, що змушені шукати кращої долі в чужих землях:
Відлітають сірим шнуром
Журавлі у вирій.
Кличуть: кру! кру! кру!..
Читати приклад твору →
Богдан Сильвестрович Лепкий народився на Поділлі в 1872 році. З 1899 року він переїхав до Польщі, де і жив до самої смерті. Рідний край, Батьківщина — найдорожче, що є у кожного з нас. І вони є найсолодшими спогадами Б. Лепкого. Його поетичний спадок пов'язаний з українською народною пісенністю. У цій поезії виражене святе для кожної людини почуття любові до рідного краю, безмежна туга й сум за його втратою!..
Читати приклад твору →
Український поет Богдан Лепкий народився 1872 року на хуторі Кривенькім на Тернопільщині в родині сільського священика. Він навчався у Бережанській гімназії, в Академії мистецтв у Відні, ,у Віденському та Львівському університетах. Потім викладав у Бережанській гімназії, в Ягеллонському університеті м. Кракова. Пізніше він був членом гуртка літераторів "Молода муза". Під час Першої світової війни Богдан Лепкий співпрацював із Союзом визволення України, допомагав Українським січовим стрільцям...
Читати приклад твору →