Ще зовсім маленькою я любила слухати казки про красивих, мудрих, добрих, щирих людей. Особливо мені подобались казки про королів, царівен. Потім я прочитала казку "Мудра дівчина". І так мені сподобалась дівчинка Маруся, що я хотіла бути такою, як вона. "Чому?" — запитала я у мами. А мама відповіла, що це є образ ідеальної дівчини. А коли я прочитала оповідання П. Куліша "Орися", то зрозуміла, що переді мною ідеал української дівчини...
Читати приклад твору →
Пантелеймон Куліш був полум'яним патріотом України, борцем за збереження її національної самобутності, прадідівських звичаїв та традицій. Прикладом втілення авторської позиції є оповідання "Орися".
Цей маленький шедевр — романтичне оповідання-ідилія. У центрі цього твору ідея оновлення людського роду, зміна Поколінь. Також Пантелеймон Куліш поетизує козацько-старшинський побут і наголошує на незнищенності української народності.
Дочка сотника Орися — головна героїня оповідання...
Читати приклад твору →
В оповіданні Орися постає дуже вродливою, чемною дівчиною. Вона шанує й слухається свого батька,
поважає старого Гриву, який усе життя прожив з її батьком і вірно служив йому. Зовнішня врода Орисі відповідає її прекрасній, чутливій душі. Вона вірить у справжнє кохання і в те, що її суджений призначений долею. Орися — сором'язлива дівчина. Коли батько питає в неї, чи згодна вона піти за князя, який дуже їй сподобався, дівчина нічого не відповідає...
Читати приклад твору →
П. Куліш написав дуже гарне оповідання "Орися", що трохи схоже на легенду. Орися — головна героїня твору, українська дівчина. На початку твору "... вона краща і над ясную зорю в погоду, краща й над повний місяць..." І була ця дівчина донькою сотника Таволги. Батько дівчини помічав, що багато козаків задивляються на Орисю, приїздять здалека, та все думав старий, за кого її можна було б віддати. Йому не хотілося за старого, бо він: "...зв'ялить тебе, ревнуючи, як вітер билину в полі"...
Читати приклад твору →
Головною героїнею твору П. Куліша є дівчина Орися. Вже з самого початку твору автор розповідає про неї як про найкращу та найвродливішу дівчину всієї України: "... вона краща і над ясную зорю в погоду, краща й над повний місяць серед ночі, краща й над саме сонце..."
Орися була дочкою сотника Таволги, який любив її усім батьківським серцем. Дивлячись на Орисю, старий Таволга дуже сумував. Аякже?! Кому ж дістанеться його найкраща донька?..
Читати приклад твору →
Пантелеймон Куліш, прагнучи показати ідеал української дівчини, створив романтичне оповідання "Орися".
Головна героїня оповідання — дочка сотника Орися. Письменник не вдається до детального опису її зовнішності, але зрозуміло, що Орися була дівчиною укісної вроди: "...вона краща і над ясную зорю в югоду, краща й над повний місяць серед ночі, краща над саме-сонце..."
Орисю дуже схвилювала старовинна легенда про хання, яку вона почула від старого козака Гриви...
Читати приклад твору →
Пантелеймон Куліш був полум'яним патріотом України, борцем за збереження її національної самобутності, прадідівських звичаїв та традицій. Прикладом втілення авторської позиції є оповідання "Орися".
Це маленький шедевр — романтичне оповідання-ідилія. У центрі цього твору — ідея оновлення людського роду, зміна поколінь. Також Пантелеймон Куліш поетизує козацько-старшинський побут і наголошує на незнищенності української народності.
Дочка сотника-Орися — головна героїня оповідання...
Читати приклад твору →
Чим мені сподобався твір П. Куліша "Орися"
Оповідання Пантелеймона Куліша "Орися" надзвичайно вразило мене. Автор розповів нам про романтичну, казкову історію знайомства Орисі і козака. Вона пов'язана з легендою, яку розповів старий Грива дівчатам, коли ті їхали прати білизну на річку.
Грива розказав про те, як князь одного разу у пущі побачив дуже вродливу дівчину і захотів одружитися з нею. Дівчина відмовила йому. Князь сказав, що вб'є усіх турів, яких пасла ця дівчина...
Читати приклад твору →