У поезії "Пахне хліб" виражено ставлення автора до хліба. Справді, коли я починаю замислюватися над тим, який шлях проходить буханець хліба, перш ніж потрапити на наш стіл у такому вигляді, мимоволі проймаюся повагою до нього і до тих, чия праця залишитися в ньому. Адже ж треба спочатку засіяти поле пшеницею, потім сумлінно доглядати його, а коли пшениця зійде, треба пожати її й обробити. Потім хліб випікається і лише тоді потрапляє у наші домівки...
Читати приклад твору →
З давніх часів хліб супроводжує людину все її життя. Молодятам на весілля робили коровай. Коли хтось помирав, йому на труну клали хліб із собою.
Є багато прислів'їв, пов'язаних з хлібом: "Хліб — усьому голова", "Зима без снігу—літо без хліба". Наші предки мали свої обряди на початок посіву, при збиранні хліба.
У наші часи роль хліба анітрохи не змінилася. Він є і буде головним у нашому житті. А чи задумувались ви коли-небудь, який це важкий труд — виростити хліб!..
Читати приклад твору →
В усі віки хліб був найбільшим з багатств. У кожній родині — це найперший годувальник, дарунок Божий, батько, всьому голова і розпорядник.
Платон Воронько в своїй поезії звертається до теми нелегкої праці хліборобів, а також до вічного образу хліба.
Пахне хліб,
Як тепло пахне хліб!
Любов'ю трударів
І радістю земною...
Хліб — це наше найдорожче багатство. Поважати хліб — це поважати тих, хто його вирощував і випікав.
Він — символ добробуту, достатку людського життя...
Читати приклад твору →