Шкільні твори — Про казки

Тематично-літературні

Казки, які завжди з тобою (за казками Ш. Перро і Г. К. Андерсена)

Ми всі змалку знаємо і любимо казки Перро і Андерсена. Це особливий казковий світ. Він такий цікавий, у ньому живуть такі герої, які зрозумілі тобі, з якими хочеться спілкуватися. Дівчинка у червоному капелюшку, Кіт у чоботях, Попелюшка, Русалонька, смілива дівчина Герда, Бридке каченя, що стало білосніжним лебедем — це лише кілька персонажів із казок Перро і Андерсена. Я думаю, що улюбленими ці казки стають тому, що вони дарують надію бідним і знедоленим дійти до свого щастя...

Читати приклад твору →

Кому і як дістається щастя (за казками "Пані Метелиця", Ш. Перро "Попелюшка", С. Маршака "Дванадцять місяців")

Щастя як у народних, так і в літературних казках — це винагорода за терпіння, доброту і працьовитість. От тільки розподіляється воно у казках якось дивно. Одні здобувають його, долаючи будь-які перешкоди, іншим дістається як манна небесна.
У казці "Пані Метелиця" мачуха змусила стрибнути до криниці за починком свою пасербицю. Звична до роботи дівчина допомогла хлібові, діставши його з печі. Потім обтрусила стиглі яблука на яблуні...

Читати приклад твору →

Навіщо відьмі помело…

А —й справді, навіщо? І чому як відьма — так і помело? А як добра фея — так гарнесенька чарівна паличка? І нащо було стільки всього вигадувати у казках: і килими-літаки, і чоботи-скороходи, і чарівні квіти, і живу та мертву воду, і меч-голова-з-плеч. Усього й не перелічиш! Хіба не можна було обійтися без усіх цих предметів?
А спробуйте-но розповісти відому казку, вилучивши з неї всі чарівні предмети. Спробували? Не виходить?!..

Читати приклад твору →

Подорож до літературної казки

У тридев'ятому царстві, тридесятому королівстві сидів на троні Іван-царевич. Усе в його царстві було добре. Ніяких ворогів. Ніяких бід. Народ живе щасливо. Але чогось не вистачає царевичу. Покликав він свого радника та наказав йому підготуватися до подорожі в нові краї. В які саме краї — він не знав. Обкрутився три рази Іван — царевич на місці і став якраз там, де було написано "Літературна казка". А далі дороги розходяться в три боки...

Читати приклад твору →

Пригоди кота Кузі (власна казка)

Жили-були собі тітонька й дядечко. Якось вирішили вони завести собі кота. Пішли на базар і купили... Ні! Не самовар! А кота! Був собі котик біленький, лапки і хвостик чорненькі, вушка стирчали сіренькі, а мордочка була кругленька. І такий він був ласкавий і чепурненький, що тіточка з дядечком вирішили забрати його до себе жити.
Назвали котика просто — Кузя. Котик ріс — ріс і виріс. Вушка в нього стали великими, лапки стали лапищами, хвіст став хвостищем...

Читати приклад твору →

У чому справжня краса людини (за казками О. С. Пушкіна "Казка про мертву царівну та сімох богатирів", О. Вайльда "Зоряний хлопчик" та "Щасливий принц", Г. К. Андерсена "Снячий королева")

Красива людина завжди привертає до себе увагу. Нею милуються, пишаються, на неї хочуть бути схожими. А якщо до того вона любить грати перші ролі, добре зодягнена, шляхетного походження, то може стати для когось і справжнім ідеалом, зразком людської досконалості.
Пам'ятаєте, якою блискучою, прекрасною здавалася Каєві Снігова королева? За все життя він не бачив такого привабливого обличчя.
А у Пушкіна молодиця була справжньою царицею: висока, струнка, розумна...

Читати приклад твору →