Нарцис. Син німфи Ліріопеї, мисливець. Він був дуже вродливим юнаком й улюбленцем німф та дівчат. Проте Нарцис нехтував усіх, хто в нього закохувалися. Афродіта покарала Нарциса за те, що він зневажив кохання Ехо – німфи, яка уособлює відлуння, що чути в горах і лісах. У переносному значенні слово нарцис – самозакохана людина.
Цитати: "Та ні веселі, вигадливі німфи, ні смертні дівчата ніколи не надили його гордого погляду. Вродливий, ставний юнак, що звик викликати дівочий захват, нікого не любив і нехтував великим даром золотої Афродіти – коханням".
Ехо. Німфа, яка закохалася в Нарциса. Ехо була вражена надзвичайною красою юнака, але не могла перша заговорити до нього, бо не мала власної мови. Колись Ехо була балакуча і забалакувала сувору Геру тоді, як Зевс веселився з її сестрами-німфами в лісі. Коли Гера здогадалася про все, то помстилась: вигадниця Ехо назавжди втратила власну мову і тільки повторювала слова, що чула від інших. Нарцис відкинув кохання Ехо, а пізніше вона стала свідком його смерті. Після цього Ехо перетворилася лише на голос, який відгукується на чужу мову, люди звуть його луною.
Афродіта. Богиня краси та кохання, яка ніколи не прощала зневаги до себе і жорстоко покарала Нарциса.
Німфи. Другорядні божества у давньогрецькій міфології, які жили в печерах, лісах, полях, горах, річках і джерелах і уособлювали сили та явища природи. Німфи були веселими та вигадливими, вони часто бачили Нарциса. Коли той зневажив їхнє кохання, вони попросили Афродіту покарати хлопця.
Тіресій. Сліпий віщун, від якого матір Нарциса дізналася, що її син помре, коли сам себе побачить.
Ліріопея. Мати Нарциса, блакитноока німфа. Німфа знала, що син її – смертний, і бентежила її думка, чи ж довго житиме він на білому світі.