Автор Невідомий — Міф про Прометея (характеристика та аналіз героїв твору)

Аналіз твору

Прометей. Головний герой міфу. Прометей був сином титана Іапета та богині правосуддя Феміди (що натякає на його любов до справедливості) і доводився двоюрідним братом Зевсу. Він був мудрим, адже навіть ім'я Прометей означає "той, хто думає наперед", "провидець", "мудрець". Він допоміг Зевсові здобути владу над світом. Під час суперечки про зменшення жертв богам Прометей став на бік людей, які потерпали від голоду й були безсилі проти могутніх олімпійців. Розгніваний Зевс забрав у людей вогонь. Однак Прометей викрав його з Олімпу й приніс людям. Так людський рід було врятовано від голоду й холоду. За нескореність Зевс звелів покарати Прометея жорстоким способом. Але Прометей був непохитним і став символом незламності духу, тираноборства, гуманізму та безмежної відданості своїй ідеї.

Зевс. Верховний правитель, володар небес і землі, цар богів і людей. Скинув батька в Тартар, не звертав уваги на людей. Прометей допоміг Зевсові стати до влади, але згодом титан порушив його заборону, повстав проти нього. Зевс звелів закути титана Прометея в кайдани і припнути на самому краї землі до стрімкої скелі.

Гефест. Син Зевса і Гери, бог вогню і ковальства, покровитель ремісників. Отримав від батька завдання прикувати Прометея, у цьому йому допомагали Сила і Влада. Гефест щиро шанував Прометея, але не послухатись рідного батька не міг.

Афіна Паллада. Зевсова дочка, богиня мудрості, яка завжди була прихильна до титана Прометея.

Дивіться також

Іо. Біла телиця. Колись вона була смертна дівчина, в неї закохався сам Зевс. Дружина Зевса – Гера, обернула Іо в телицю, ще й приставила пастухом до неї всевидющого Аргуса. За наказом Зевса Гермес відтяв Аргусові голову. Тоді розгнівана Гера наслала на Іо великого гедзя, і той нещадно жалив телицю. Іо прибула до закутого Прометея і дізналася, що її чекає безсмертна слава, а її нащадок Геракл колись визволить Прометея.

Мойри. Богині невблаганної Долі, з розмови яких Прометей дізнався, що Зевса чекає загибель, бо він схоче одружитися з богинею Фетідою, найвродливішою дочкою морського бога Нерея. А синові Фетіди судилося стати дужчим за батька. Тож Зевса чекає та сама доля, якої через нього зазнав колись його рідний батько Кронос.

Гермес. Син Зевса, вісник Зевса і богів, покровитель мандрівників, купців, торговців, шахраїв та злочинців. Зевс посилав Гермеса дізнатися у Прометея про своє майбутнє.

Богиня Феміда. Матір Прометея, яка просила сина помиритися з Зевсом. Вона розчулила непохитного титана, і він розкрив свою таємницю.

Гера. Сестра Зевса, його дружина після Деметри, богиня родинного щастя, подружнього кохання.

Геракл. Син Зевса і смертної жінки Алкмена, найвизначніший герой Греції, що здійснив дванадцять знаменитих подвигів. Геракл був далеким нащадком Іо і звільнив Прометея: вбив орла і дужими руками розірвав Прометеєві пута.