Котляревський Іван
Контрольні запитання
- Доведіть, що Іван Котляревський — основоположник нової української літератури
І. Котляревський своєю "Енеїдою" об'єднав українське слово і світову культуру. "Енеїда" — перший твір, написаний живою українською мовою, на народній основі. У поемі змальовано риси національного характеру українців, їхні звички, вірування, погляди. Велика заслуга І. Котляревського в тому, що, взявши все найкраще з книжної мови, він поєднав це з багатством народної мови. Твори І. Котляревського довели, що українська мова є, вона жива й неповторна і має право на функціонування. Усе, розпочате І...
Читати відповідь повністю → - У чому полягає значення творчості І. Котляревського?
І.Котляревський — фундатор нової української літератури, її перший класик. Його твори — історичний злам у розвитку української літератури, початок нового її етапу.
Письменник перший звернувся до животворних джерел народної мови, зробив її літературною, використав багатющі скарби фольклору та етнографії свого народу, утверджував у літературі реалізм та народність.
Котляревський увів нові жанри: епічну травестійно-бурлескну тему, комічну оперу, водевіль...
Читати відповідь повністю → - У якому році і де було відкрито перший пам'ятник І. Котляревському?
1903 року в Полтаві.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому І. Котляревський образився на Максима Парпуру?
Конотопський поміщик М. Парпура у 1798 р. видав за власні кошти три перші частини "Енеїди" І. Котляревського. Парпура не привласнював твір Котляревського, він на титульній сторінці написав: "Енеида, на малороссийский язык перелицованная И. Котляревским", а далі додав: "Иждивением М. Парпуры". Автор поеми був дуже незадоволений, що без його згоди видано "Енеїду". Образа була настільки велика, що у третій частині він написав такі слова:
"Якусь особу мацапуру
Там шкварили на шашлику.....
Читати відповідь повністю →