Чи можна сказати, що докладний опис одягу дійових осіб компенсував відсутність авторської характеристики? На конкретному прикладі покажіть, як костюм персонажа сприяв розумінню вдачі його володаря.

Відповідь на контрольне запитання

Феєрія – це театральна або циркова вистава, побудована на фантастично-казковому сюжеті й виконувана з використанням найрізноманітніших сценічних ефектів із метою вразити глядача. Саме тому Метерлінк так детально і виписав портрети і костюми персонажів. Зауваги автора під час першого читання, на мою думку, для читача здаються надто великими, але вчитуючись у них, він може детально уявити персонажів. Такий докладний опис компенсує відсутність авторської характеристики, крім того, про персонажів говорять їхні вчинки і репліки.

Костюм Материнської Любові ("вбрання схоже на костюм Душі Світла, себто широкі, якомога біліші, заледве не прозірчасті серпанки – щоб вона скидалась на грецьку статую. Скільки завгодно коштовностей і перлів, тільки б вони не порушили чистоту й світлоносність образу") асоціюється у читача з такими рисами вдачі персонажа, як благородство, доброта, великодушність, вміння любити, доброзичливість, мудрість, надійність, ніжність, щирість. Персонаж говорить Тільтілю і Мітіль: "Щодня мене повнить снага, юність, щастя... Кожна ваша усмішка відмолоджує на рік!..". За словами Материнської любові, її сукня: "Вона – з ваших цілунків, поглядів і пестощів... Кожен цілунок вплітає в неї сонячного чи місячного променя...".