Олександр Пушкін — Євгеній Онєгін
Контрольні запитання
- У кому, на вашу думку, більш переконливо "відбилося століття": у грибоєдовському Чацькому чи в Онєгіні?
Обидва герої по-своєму відбивають свою епоху. Але якщо Онєгін — це типовий характер, показаний у типових обставинах (і обставини ці змальовані докладно й історично вірно), то Чацький — людина, яка багато в чому випередила свою епоху і представляє незначну частину передових дворян, що стали згодом героями і жертвами подій 14 грудня 1825 року.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому Онєгіна називають "зайвою людиною"?
Онєгін страждає від бездіяльності, від неможливості використати свої сили, знання на щось корисне. Саме тому він почуває себе зайвим у своєму оточенні.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому роман Пушкіна "Євгеній Онєгін" називають енциклопедією російського життя?
Пушкін показав у романі всі соціальні прошарки суспільства, їх взаємини, побут, погляди, культуру; дав описи природи в різні пори року, створив національний колорит у романі, торкнувся політики і економіки.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що дало підставу В. Г. Бєлінському назвати роман "Євгеній Онєгін" "енциклопедією російського життя"?
Роман "Євгеній Онєгін" — твір незвичайний із багатьох причин. Перший російський реалістичний роман у віршах, твір історичний, хоча в ньому немає історичних героїв, якщо не вважати згадування деяких історичних осіб (тільки згадування!), розкрита "далечінь вільного роману".....
Читати відповідь повністю → - Як розкривається образ автора в романі?
По-моєму, автор — найскладніший і найрозумніший герой роману. Саме таким я уявляю собі ліричного героя пушкінської лірики. Він розповідає про себе, про обставини свого особистого життя, про ставлення до друзів, не ховає свого дуже співчутливого ставлення до героїв. Перед нами — людина, що глибоко мислить і тонко відчуває, дуже емоційна і гуманна, нескінченно приваблива, викликає повагу і довіру.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Яка особливість строфічної будови роману?
Роман написано онєгінською строфою — вона складається з простих і поширених трьох катренів (чотиривіршів) і заключної коди — двовірша. Кожний катрен має різне римування: перший — перехресне, другий — парне,, третій — кільцеве. У всіх чотиривіршах чергуються жіночі й чоловічі рими, строфа в цілому і кожний катрен зокрема починається з жіночих закінчень, а заключні два рядки мають чоловічу риму. Схема онєгінської строфи така: абаб ввгг деед єє.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →