Едгар Аллан По — Золотий жук
Контрольні запитання
- В епіграфі повісті наголошено на тому, що "всі помиляються". Хто й коли у творі помиляється? Знайдіть помилки, яких припустилися Легран, Джупітер та оповідач.
Усі три герої оповідання помиляються, та автор наголошує на тому, що ніколи не потрібно зупинятися, а необхідно вчитися на своїх помилках. На мою думку, Легран помиляється, коли не розповідає оповідачу і Джупітеру справжні причини своєї поведінки, нічого не пояснює і робить дивні вчинки, тож друзі вважають Вільяма божевільним. Якби обидва знали все про жука і пергамент, вони б допомогли Леграну в пошуках. Також Легран помиляється, коли довірився малограмотному слузі щодо визначення місця скарбу...
Читати відповідь повністю → - Визначте роль різних точок зору на зображення подій.
Точка зору не лише представляє певну оцінку зображуваного, а й відбиває світогляд і систему цінностей, які цю оцінку визначають. Нерідко в художньому тексті відбувається зіткнення різних точок зору, що надає читачеві можливість їх зіставляти та протиставляти, а також самому долучатися до процесу "пошуку істини". В оповіданні Е. По наявні три різних точки зору. Легран відразу здогадався, що зі шматком пергамента пов'язана якась таємниця...
Читати відповідь повністю → - Від чийого імені ведеться розповідь? Яку роль відіграє епіграф до повісті "Го-го! Він скаче, мов скажений: Його тарантул укусив. "Усі помиляються"? Аргументуйте свою відповідь.
Розповідь ведеться від імені оповідача, який був свідком зображених у творі подій, тобто від першої особи. Це близька людина головному героєві повісті Вільяму Леграну, його друг. У повісті "Золотий жук" Едгар По використовує композиційний принцип "розповідь в розповіді". Сюжет твору вміщено в додаткову оповідь (що може передувати сюжету або утворювати його "рамку"), а оповідач перебирає на себе роль свідка описуваних ним подій...
Читати відповідь повністю → - Відзначте момент, коли точка зору оповідача щодо задуму Леграна почала змінюватися?
Точка зору оповідача почала змінюватися, коли Джупітер визнав свою помилку і виявилося, що негр переплутав, де ліве, а де праве око в черепа. Саме тоді оповідача охопили незвичайна цікавість і збудження.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Де відбуваються події?
Події відбуваються на Салівеновому острові поблизу Чарльстона у штаті Південна Кароліна. Герої шукають скарби на материку у горах.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Доведіть, що за допомогою епізоду з лівшею Джупітером автор посилив напруженість оповіді. Якби цей епізод був вилучений з тексту, що змінилося б?
Якби Джупітер не переплутав, де у нього ліве, а де праве око, друзі дуже швидко і легко знайшли б скарб. У такому випадку оповідь втратила б напруженість, оповідач і Джупітер швидко б зрозуміли дивну поведінку Леграна і ще до вечора перенесли скарби у хатину.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Знайдіть у тексті епізод, у якому Легран уже не є героєм, про якого розповідають, а сам стає розповідачем.
Це епізод у кінці твору, де Легран розповідає про ціле своє розслідування, пояснює усі обставини і загадки, які розгадав.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Опишіть Саллівеновий острів. Зверніть увагу на кольори й звуки.
Задля створення ефекту достовірності оповіді Е. По використовує реальні географічні назви. Салівеновий острів – острів в Атлантичному океані, штат Південна Кароліна (США), розташований у гирлі гавані Чарльстон. Його названо на честь капітана Флоренса О'Саллівена, який прибув сюди одним із перших і заснував ірландське поселення в Чарльстоні.
У творі так описано острів: "Острів цей дуже незвичайний. Завдовжки він десь так зо три милі й майже весь покритий морським піском...
Читати відповідь повністю → - Розкажіть, як розшифрували текст і яким був його зміст.
Легран був освіченою людиною з непересічним розумом, тому йому легко вдалося розшифрувати текст. Зображення кота підказало йому, що пергамент міг належати капітану Кіду. Той був англійцем, тому шифр був на англійській мові...
Читати відповідь повністю → - Складіть план оповідання Едгара По "Золотий жук".
1. Містер Вільям Легран і його життя на Салівеновому острові.
2. Золотий жук – незвичайна знахідка Леграна.
3. Клапоть паперу, який вивів Леграна з рівноваги.
4. Джупітер розповідає оповідачеві про дивну хворобу Леграна і передає записку.
5. Друзі прихопили жука і вирушили на материк у гори.
6. Негр вилазить на височезне тюльпанове дерево.
7. Невдалі пошуки скарбу.
8. Джупітер визнає помилку, друзі знову шукають скарб.
9. Купа людський кісток і довгаста дерев'яна скриня.
10. Підрахунок коштовностей.
11. Легран відкриває друзям усі секрети.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →