Михайло Лермонтов — Герой нашого часу
Контрольні запитання
- У чому простота і складність композиції роману?
Мета автора — якнайглибше і всебічніше показати свого героя. Звідси й особливості композиції: відсутність єдиного сюжету, "епізодична уривчастість" частин, порушення хронологічної послідовності в їх розташуванні, наявність у романі трьох оповідачів: автора, Максима Максимича і самого Печоріна...
Читати відповідь повністю → - Чи можна назвати Печоріна "зайвою людиною"?
Так, можна: він усвідомлює те, що народився для якоїсь мети, відчуває в душі великі сили. Але ані мети, ані предмета, на який потрібно ці сили спрямувати, герой не знайшов. Саме тому Печорін руйнує все навколо себе.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому Печорін називає себе "моральним калікою"?
Герой стверджує, що "краща половина душі" його — зсохлася, випарувалася, померла. Він хотів любити весь світ — його ніхто не зрозумів. Він відчуває в собі сили, а не знає для чого. Все його життя — активний пошук сфери застосування цих сил і безрезультатний пошук мети життя.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що приваблює в головному герої роману і що викликає осуд?
У Печоріні приваблюють насамперед його незвичайність, самобутній характер, критичний склад розуму, здатність тверезо оцінювати не тільки чужі, але і свої вчинки, сила і незалежність, здатність нічого не сприймати на віру. У нього широкий світогляд. Печорін одержав гарну освіту. Він, безсумнівно, вищий за те середовище, з яким змушений спілкуватися, тому нехтує світом, бачить його вульгарність, вузькість інтересів, лицемірство...
Читати відповідь повністю → - Які риси байронічного героя можна виділити в образі Печоріна?
Печорін — самотній бунтар проти засад та законів суспільства, до якого належить. Він вигнанець, який страждає, постійно аналізує свої вчинки, невдоволений собою. Його кохання має трагічний відтінок.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →