Автор Невідомий — Міф про Дедала та Ікара
Контрольні запитання
- На вашу думку, прагнення Ікара злетіти вище – це нерозважливість, неслухняність чи прагнення досягти високої мети?
Міф про батька-винахідника і сміливця-сина через століття став свого роду попередженням для тих, хто не вміє реально оцінювати свої сили, але поряд з цим – і образом мрії. Ікар прославився, як перший, хто ризикнув піднятися до сонця. Він не послухався батька і вирішив злетіти набагато вище, до сонячного світила. Воно розтопило віск, і хлопець розбився, впавши у морські хвилі. На мою думку, його прагнення злетіти вище – це прагнення досягти високої мети, побачити сонце...
Читати відповідь повністю → - Опишіть творіння Дедала, які він зробив на острові Крит.
На острові Крит Дедал кував зброю, яка приносила успіх у бою чи на ловах; вирізував на радість усій царській родині дерев'яні ляльки, що самі рухались, наче живі; а для покоїв пишнокосої царівни Аріадни вирізав із мармуру рельєф, на якому були зображені в танку юнаки й дівчата. Також Дедал зробив палац Лабіринт для Мінотавра (мав тіло чоловіка, а голову – ніби в бика). У цьому палаці покої та переходи були такі поплутані й начебто схожі, що ніхто не міг знайти з нього виходу.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Розкажіть про працю Дедала в Афінах.
Дедал був славетним скульптором, будівничим, різьбярем, винахідником різних інструментів. Саме ймення Дедал з грецької означає робити по-мистецькому. Люди говорили, що сама Афіна Паллада навчила його різних ремесел. Дедал зводив великі палаци і храми, що вражали всіх своєю стрункою будовою, а для тих палаців і храмів сам різьбив із дерева постаті безсмертних богів, такі гарні, що потім люди століттями дбайливо їх зберігали...
Читати відповідь повністю → - Розкажіть, як батько вчив сина літати?
Батько наказував Ікарові не підніматися дуже високо, бо "…сонце там палюче, воно розтопить віск – і пір'я розсиплеться". Також батько попереджував сина, щоб той не летів низько над морем, бо хвилі можуть намочити пір'я. Дедал говорив: "Треба триматися середини, запам'ятай це, Ікаре, тільки середини. Будь слухняний, не шукай власної дороги, а лети просто за мною".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Символом чого виступають Дедал та Ікар?
Дедал – символ неперевершеної майстерності, а Ікар – символ прагнення до подвигу, бо він перший відчув радість польоту і бажання летіти новим шляхом. Дедал та Ікар – волелюбні, сміливі та відчайдушні люди, які посміли у мріях і в реальності дорівнятися до безсмертних богів – піднестися у небо, як птахи.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому Дедал весь час тужив за Батьківщиною?
Дедал сумував за Батьківщиною, тому що не міг її забути. Він був нащадок царського роду, був вільний, а на острові Крит почувався рабом.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому Дедал вирішив змайструвати крила? Які деталі розповіді надають опису його роботи над крилами життєвої точності?
Дедал вирішив змайструвати крила, бо це був єдиний спосіб втекти з острова Крит, адже цар Мінос не відпускав його на батьківщину. Митець знав, що Мінос ніколи його не відпустить і що ніхто, боячись царського гніву, не допоможе йому втекти, а варта впіймає і приведе назад до палацу. Дедал почав робити крила для себе і сина Ікара. Життєвої точності надає розповіді такий опис: "Тепер увесь вільний час Дедал робив із пташиного пір'я великі крила...
Читати відповідь повністю → - Що стало причиною загибелі Ікара?
Чому, на вашу думку, саме він, а не його батько, який змайстрував крила, став уособленням мрії людства про політ?
Із пташиного пір'я й воску Дедал зробив для себе та свого сина Ікара великі крила, на яких вони піднялися в небо. У захваті, забувши батькову пересторогу, Ікар полинув вище, аж до сонця. Віск на його крилах розтанув, і юнак загинув, а нещасний батько не зміг його врятувати…
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як ви гадаєте, чому Ікар забув батькову пересторогу?
Ікар забув батькову пересторогу тому, що він відчув радість вільного польоту, відчув присмак свободи, волі і незалежності.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як поставився до митця цар Мінос?
Цар Мінос прийняв Дедала з радістю, загадав йому багато роботи, згодом одружив його і в сім'ї Дедала народився син.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →