Джон Майкл Грін — Провина зірок
Контрольні запитання
- Кому автор присвятив роман?
Роман "Провина зірок" Дж. Ґрін присвятив Естер Ерл, дівчині з міста Квінсі (штат Массачусетс, США), яка була однією з перших "нердфайтерів" і придумала слоган цієї субкультури "Не забувай бути крутим". Естер була хвора на рак щитовидної залози й залежала від кисневого балона, як і Гейзел Грейс у "Провині зірок". Джон Ґрін спілкувався з дівчиною онлайн, приїздив до неї в гості. У віці 16-ти років Естер Ерл померла. "Я не міг би написати свій роман без її дружби", – зазначає письменник. Водночас він наголошує, що Грейс – це не Естер.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Маючи смертельний діагноз, Гейзел відвідує коледж. Як це характеризує дівчину?
Гейзел, не зважаючи на хворобу, намагається жити повноцінним життям. Це характеризує її як сильну особистість, яка не хоче здаватися, намагається прожити кожен день з користю.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Поясніть назву роману.
Назва роману – це алюзія на цитату із трагедії В. Шекспіра "Юлій Цезар": "Буває, що самі для себе долю Ми творимо. / Тут не в планетах річ, / А в нас самих, у наших звичках рабських". Обігруючи цей уривок у своєму творі, Джон Ґрін водночас і спростовує його, бо лише "зірки", тобто доля, злий фатум винні в тому, що відбувається з персонажами роману, вини підлітків у цьому немає.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Поясніть символіку назв номерів в амстердамському готелі, де оселилися підлітки. Чи можна стверджувати, що ідеї екзистенціалізму, які сповідували філософи К'єркегор і Гайдеґер, близькі поглядам Гейзел та Огастаса?
Під час подорожі до Амстердама герої зупиняються в готелі "Філософ", у якому номери названо на честь відомих мислителів. Зокрема, Гейзел з матір'ю оселяються в номері "К'єркегор", а Огастас – у номері "Гайдеггер". Ці імена пов'язані з історією екзистенціалізму: Серен К'єркегор був предтечею, а Мартін Гайдеггер – одним із найпотужніших представників екзистенціалістської філософії...
Читати відповідь повністю → - Про що мріяв Огастас Вотерс, у що вірив? Як ви розумієте улюблену фразу юнака: "Я на американських гірках, які ведуть тільки вгору"?
Огастас Вотерс мріяв залишити після себе якийсь слід у житті, бо боявся забуття після смерті. Він вірив у вищі сили, тому говорив: "Вірю не в рай, де можна їздити на єдинорогах, грати на арфі й жити на хмарі, а вірю у Щось із великої літери "Щ". І завжди вірив". Улюблену фразу юнака можна пояснити так: життя з раком – це наче американські гірки, такі ж небезпечні, але для хлопця вони ведуть вгору – він помре і опиниться на небі.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Розкажіть про історію кохання Огастаса та Гейзел.
Кохання Огастаса і Гейзел було коротким, але це не мало вирішального значення, бо їм пощастило пізнати справжні почуття. Вперше вони зустрілися у групі підтримки для хворих на рак. Гейзел відразу помітила, що Огастас дуже красивий і впевнений у собі. Хлопець теж визнав, що вона красива і чимось нагадує йому акторку з улюбленого фільму. Не зважаючи на юний вік, обоє були уже сформованими особистостями, мали свої смаки у літературі, кіно, хоч були хворі, але піклувалися про інших...
Читати відповідь повністю → - Розкажіть, хто такі Гейзел та Огастас. За яких обставин вони познайомилися? Як вони боролися зі своїми смертельними хворобами?
Гейзел – 16 років, Огастасу – 17. Обоє хворіють на рак. Вони познайомилися на щотижневих засіданнях групи підтримки для хворих. Огастас прийшов туди з другом на ім'я Айзек, і Гейзел відразу помітила, що на неї дивиться хлопець, якого вона раніше тут не бачила.
У тринадцять років у Гейзел виявили рак щитовидки на четвертій стадії. Метастази поширилися на легені, які почали наповнюватися рідиною. Дівчина потрапила в експериментальну групу, де лікували фаланксифором...
Читати відповідь повністю → - Розкрийте особливості композиції роману. Яку роль у побудові твору відіграє образ письменника Петера Ван Гаутена та його книжка "Царська неміч"? Як "Царська неміч" вплинула на життя Гейзел та Огастаса?
Сюжет роману розгортається навколо вигаданого письменника і його твору – книги "Царська неміч", яка дуже подобається Гейзел. У книзі письменник Петер Ван Гаутен розповідає про хвору на рак дівчинку Анну. Гейзел цей твір подобається своєю правдивістю, тож дівчина хоче дізнатися продовження, адже книга обривається на найцікавішому. Разом з Огастасом вони летять в Амстердам, щоб зустрітися з Ван Гаутеном...
Читати відповідь повністю → - Складіть характеристику образів Гейзел і Огастаса. Описуючи Огастаса, розкрийте роль цигарок у створенні цього образу-персонажа, а характеризуючи Гейзел, поясніть, чому дівчина порівнювала себе із гранатою.
Гейзел Ґрейс Ланкастер захворіла на рак у 13 років. Відтоді біль і страждання не покидають її. Батьки головної героїні витратили всі сімейні заощадження на лікування дочки. Однак продовження життя на лічені місяці – це єдине, чого вдалося домогтися лікарям. Гейзел встигла звикнутися зі своїм швидким відходом. Але думка про те, що батьки не зможуть перенести її смерті, змушує її по-справжньому страждати. Одна з небагатьох радощів у житті Гейзел – це книга нідерландського письменника...
Читати відповідь повністю → - Чи виправдала поїздка до Амстердама очікування Гейзел і Огастаса? Чому?
Основна мета поїздки не була досягнута, адже зустріч з письменником виявилася жахливою. Спершу письменник відмовився зустрічатися з Гейзел і Гасом, але Лідавей примусила його прийняти відвідувачів. В кімнаті Гейзел помітила два великі сміттєві мішки, заповнені листами від шанувальників, які письменник не читав. Петер Ван Гаутен усіляко ухилявся від розповіді про подальшу долю персонажів його роману і навіть відрікся від нього...
Читати відповідь повністю →