Остап Вишня народився другим у сім'ї, де було сімнадцятеро дітей. Тому він був добре обізнаний з життям багатодітної родини. Про це він пише в творі"Перший диктант". В сім"ї всього дванадцятеро дітей. В селі, де вони жили не було школи. А батькам дуже кортіло, щоб їх діти вивчились читати й писати. До села, де була школа, "десятки кілометрів туди й сюди". А ще більшим лихом були чоботи, бо не було їх і не було на що купити...
Читати приклад твору →
Незабутніми залишаються для людини не лише роки дитинства, а й шкільні літа. Образ улюбленого вчителя живе у спогадах довгі роки. Назавжди зберіг у своїй пам'яті першу свою вчительку відомий письменник-гуморист Остап Вишня.
"Вчила нас доброї душі старенька вчителька Марія Андріївна, маленька, роками вже згорблена бабуся, що весь час закутувалася у теплу хустку і все — кахи! кахи! Усе кахикала".
Марія Андріївна була добра, ласкава, лагідна...
Читати приклад твору →
Що я дізнався про шиття сільської бідноти з оповідання Остапа Вишні "Перший диктант"
Є письменники, які залишаються тільки у своєму часі. Нащадки їх мало читають, а то й не згадують зовсім.
Твори Остапа Вишні мають іншу долю — нам їх цікаво читати.
Так, прочитавши оповідання Остапа Вишні "Перший диктант", я багато цікавого дізнався про минуле життя. На хуторі раніш жили великими сім'ями. В кожній родині було по десять-дванадцять дітей...
Читати приклад твору →
Остап Вишня в житті був великим жартівником і гострословом. Найбільше в житті любив письменник літературу, рідну природу і дітей. Його твори зачаровують читачів. Зброя О. Вишні — сміх.
Так, читаючи оповідання "Перший диктант", ми сміємось. Чому нам смішно? Бо те, про що розповідає автор у творі, розкриває нам цілий світ з його радощами і трагізмом.
Цей твір гумористичний. Змальовані тут персонажі та обставини, в які вони потрапляють, викликають веселий сміх...
Читати приклад твору →