Малик Володимир — Фірман султана

Шкільні твори

Легендарний кошовий отаман Іван Сірко (за уривком "Побоїще в Січі" з роману В. Малика "Фірман султана")

У 60-70-ті роки XVII століття Україна не знала людини, яка б могла зрівнятися за популярністю з Іваном Сірком. Вісім разів Запорозька Січ обирала його кошовим отаманом. Загальне визнання, вдячність і любов сучасників дістав Сірко за свою хоробрість, мужність, відвагу, які поєднувалися з безмежною відданістю українському народові.
Ще за життя Івана Сірка про нього ходили легенди, про його подвиги складали думи і пісні...

Читати приклад твору →

Образ кошового отамана Сірка в романі "Фірман султана" (1 варіант)

Український письменник В. Малик відіграє важливу роль в історії української літератури. Його творчість — це розробки історичної тематики. У його творах постають діячі минулого, цілі епохи, а поруч з ними — майстерно змальовані образи вигаданих персонажів. "Фірман султана", "Чорний вершник", "Князь Кий" — усі ці твори належать до історіко-патріотичної тематики.
Роман "Фірман султана" був написаний у 1969 році...

Читати приклад твору →

Образ кошового отамана Сірка в романі "Фірман султана" (2 варіант)

Кошовий отаман Іван Сірко — герой багатьох народних дум, переказів, історичних пісень. З іменем Сірка пов'язане написання запорожцями знаменитого листа турецькому султану, увічнене на полотні Рєпіним. Саме ця картина видатного художника надихнула Володимира Малика на створення роману, героями якого стали мужні захисники України — запорозькі козаки.
В. Малик симпатизує козакам, він зображує їх глузливими й дотепними, вірними й мужніми. Вони сміливо йдуть у бій, щоб захистити рідний край...

Читати приклад твору →

Честь і зрада (За романом В. Малика "Фірман султана")

Історія України, особливо в епоху козаччини, сповнена справжніх героїчних постатей. Ці люди навіки уславили рідну землю.
Письменникові Володимиру Малику пощастило відшукати в одному з історичних документів досі невідомий епізод. Кошовий отаман Запорозької Січі відправив до Туреччини козака з таємною місією — дізнатися про воєнні приготування султана. Цей козак був справжнім розвідником, бо добре знав турецьку мову та звичаї. Історія не зберегла імені сміливця...

Читати приклад твору →
Дивіться також