Нечуй-Левицький Іван — Князь Єремія Вишневецький

Шкільні твори

"...Йому було байдуже, чи він українець, чи полян" (характеристика образу Єремії Вишневецького)

"Князь Єремія Вишневецький" — це історико-біографічна повість про нащадка давнього українського роду Вишневецьких. Єремія Вишневецький походив з литовсько-руського князівського роду. Він був надзвичайно багатою людиною, йому на Лівобережжі належало 56 міст і містечок з центром у м. Лубни.
1631 р. Єремія перейшов з православ’я в католицизм, поширенню якого сприяв у своїх володіннях...

Читати приклад твору →

Вічні питання національно-державного буття в історичному романі І. Нечуя-Левицького "Князь Єремія Вишневецький"

Кожен видатний письменник, якщо він справді таким є, відбиває у своїй творчості переломні моменти історичної долі рідного народу, прагнучи узагальнити дійсність, дати якомога ширшу панораму доби. Життя і творчість Івана Нечуя-Левицького засвідчили, що український національний дух здолати не можна, бо він — невмирущий. У творчості видатного майстра слова українська нація, як у чудовому дзеркалі, побачила сама себе.
Актуальність та виховна цінність історії України визначаються тим, що І...

Читати приклад твору →

На шляху до безчестя і безслав'я (за романом І. Нечуя-Левицького "Князь Єремія Вишневецький")

Урочисте слово "патріот". А кого ним називають? Які моральні якості людини-патріота? Ці питання останнім часом викликають у нашому суспільстві суперечки, дискусії. Але, мабуть, не помилюся, якщо скажу, що в одному різних поглядів не буде: патріотом ніколи не назвуть зрадника. І як не переписувалися б підручники з історії, жодне покоління не напише хвалебних рядків про зрадників.
Знайомлячись з однією із сторінок нашої історії, ми, завдяки роману І...

Читати приклад твору →

Урок етики для сучасників і нащадків (за романом Івана Нечуя-Левицького "Князь Єремія Вишневецький")

Урок етики для сучасників і нащадків (за романом Івана Нечуя-Левицького "Князь Єремія Вишневецький")
Історія України для Нечуя-Левицького лишалася невичерпним джерелом роздумів і творчих пошуків, він вважав конче необхідним розвивати національну самосвідомість, був переконаний, що саме художні твори на тему історичного минулого здатні викликати живу зацікавленість широких верств українського народу до свого минулого...

Читати приклад твору →
Дивіться також