Шевченко Тарас — Садок вишневий коло хати

Шкільні твори

Дружна українська родина (Т. Шевченко "Садок вишневий коло хати...")

Я думаю, що найдружніші родини — родини українців. Саме наша культура відображає щедрість та щирість родинних почуттів. Українці завжди відкриті для знайомств та спілкування.
У родині завжди особливо поважають батька як голову родини. Мати уособлює ніжність, безмірну доброту, виховує дітей та навчає життя. І, звичайно, сім’я вважалася неповноцінною, якщо не мала діточок. Адже вони — смисл життя батьків.
Українці гостинні та щедрі...

Читати приклад твору →

Картини природи у вірші Т. Шевченка "Садок вишневий коло хати..."

Я добре пам'ятаю, як вперше почув цей вірш. Мені його читала мама. Я заплющив очі і уявляв усе, що зобразив Т, Шевченко у своїй поезії. Я тоді був зовсім маленький, і мене дуже здивувало, як майстерно може митець зобразити навколишню дійсність... Напевне, з того дня я по-справжньому захопився літературою.
Природа в усіх поезіях Кобзаря така справжня, така красива і жива: "Садок вишневий коло хати, хрущі над вишнями гудуть...", "співають ідучи дівчата.....

Читати приклад твору →

Любов Т. Шевченка до України (за поезією "Садок вишневий коло хати...")

Тарас Шевченко все життя мріяв жити в Україні, а сам довгі роки поневірявся у чужих краях. Перебуваючи у Петербурзі в казематі, він згадує рідний край, вишневі сади, лісні, працьовитих людей. І все це він. відтворив у невеличкому вірші "Садок вишневий коло хати...".
Поет палко любив Україну, бо тільки любляча людина могла намалювати таку чудову картину, перебуваючи за ґратами;
Садок вишневий коло хати.
Хрущі над вишнями гудуть.
Плугатарі з плугами Йдуть...

Читати приклад твору →
Дивіться також