Шевченко Тарас — Тарасова ніч

Шкільні твори

Відображення історії українського козацтва в поемах Шевченка "Іван Підкова", "Тарасова ніч"

ШЕВЧЕНКО ТАРАС
(1814-1861)
Письменник, художник, громадський діяч. Центральна постать не тільки українського літературного процесу, а й української культури взагалі. Став культовою постаттю, своєрідним символом духовності української нації, її самосвідомості.
Його творчість мала вирішальне значення в становленні й розвитку нової української літератури та літературної мови. Збагатив літературу новими темами, ідеями, був новатором у пошуках нових художніх форм та засобів...

Читати приклад твору →

Грай, кобзо, грай... (За поемою Т. Шевченка "Тарасова ніч")

I. Кобзарі — хранителі героїчного козацького минулого. (Вже й Січі біля дніпровських порогів не стало. Відійшла у минуле ця героїчна сторінка нашої історії. Та пішли Україною зрячі і незрячі кобзарі, щоб розповісти людям про славну козаччину:
На розпутті кобзар сидить
Та на кобзі грає.)
II. Славні сини України. (Сидить кобзар і співає про Наливайка, Кравчину, Павлюгу... Відходять їхні імена у небуття. Плаче гіркими сльозами і серце Тараса Трясила:
"Бідна моя Україно,
Стоптана ляхами!")
1...

Читати приклад твору →

Образ народного слівця у поемі Т. Шевченка "Тарасова ніч"

Тарас Шевченко — геній української літератури. Його твори різноманітні та художньо довершені, їх тематика охоплює усі сторони життя нашого народу. У своїх віршах, баладах, поемах Великий Кобзар оповідає про історію козацтва, розмірковує над сенсом буття людини, над долею Батьківщини, зображує романтичні чарівні події та реальні історичні, розповідає про долю простих людей та долі цілих держав...

Читати приклад твору →

Тема історичного минулого в поемі "Тарасова ніч"

Без історичної пам'яті немає майбутнього. Події минулих часів мають бути взірцем, уроком для сучасного життя, оскільки ми можемо подивитися на них відсторонено, з більшою об'єктивністю, зробити правильні висновки. Саме тому без перебільшення величезне значення відіграють твори на історичну тематику.
До минувшини українського народу, його зламних періодів неодноразово звертався Т. Г. Шевченко...

Читати приклад твору →
Дивіться також