"Между тем черт крался потихоньку к месяцу и уже протянул было руку схватить его, но вдруг отдернул ее..." Кому не відома ця історія, описана Гоголем у повісті "Ніч перед Різдвом"? Події, пов'язані з викраденням місяця, який чорт умудрився покласти до кишені, відбуваються на українському хуторі біля Диканьки. Гоголь так і назвав цикл повістей: "Вечора на хуторі біля Диканьки". У цих творах він створив поетичний образ України, овіяний повір'ями і легендами...
Читати приклад твору →
М. Гоголь і Україна
1. Великі Сорочинці — місце народження М. Гоголя. (Великі Сорочинці, розташовані неподалік Миргорода на Полтавщині, увійшли в історію як місце народження М. Гоголя, бо саме тут, у скромному будиночку повітового лікаря М. Трохимовського, 20 березня (1 квітня) 1809 року народився майбутній письменник. 1911 року скульптором І. Гінцбургом тут споруджено пам'ятник М. Гоголю, а з 1929 року відкрито музей.)
2. Родовий маєток — село Василівка...
Читати приклад твору →
Микола Гоголь — геніальний російський письменник, але витоки його творчості — в українській культурі. Українець за походженням, він із дитинства добре знав українські казки, пісні, бувальщини. Саме вони насичували його уяву, що створила прекрасні "Вечори на хуторі поблизу Диканьки", "Миргород".
Гоголь створює не просто народні характери, а саме образ України, своєрідний материк на карті всесвіту, де центром ,є Диканька. Він відкриває цей материк для усього людства...
Читати приклад твору →
I. Витоки творчості Миколи Гоголя — в українській культурі (українець за походженням, знав українські казки, пісні, бувальщини).
II. Україна й українці у творах М. Гоголя.
1...
Читати приклад твору →