I. Г. Ібсен — драматург-новатор (створив "нову драму", новий жанр синтетичної п'єси, в якій поєднується трагедія і комедія; прискіпливо аналізує сучасне суспільство, доводить, що воно під ілюзією прогресу і цивілізації приховує моральні вади).
II. Розкриття у п'єсі Г. Ібсена трагізму сімейного життя, що приховується за зовнішнім благополуччям.
1. Особливість п'єси "Ляльковий дім" (подав надзвичайно гостру проблему стосунків у подружньому житті, зовнішньо лагідному, безпроблемному, але трагічному в своїй сутності).
2. Головні герої п'єси (сім'я Хельмерів: Нора і Торвальд, разом прожили вісім років, троє дітей, затишний дім, Нора гаряче віддана своєму чоловікові і дітям, з дитинства мріяла про ідеальну сім'ю; сімейні стосунки: Нора була лялькою для батька, потім для чоловіка, такими ляльками стали і діти).
3. Трагічна доля сім'ї Хельмерів (у цьому домі не живуть, а лише граються в шлюб; самотня боротьба Нори із жахом, сумлінням, вона не може жити в духовно порожньому домі, йде відшукати себе як людину).
4. Фальшивий дім суспільства (зображено наш людський дім фальшивих цінностей, за якими криються егоїзм, духовна порожнеча).
III. Значення п'єси для сучасної людини (в наших сучасних сім'ях теж є штучні речі, почуття, люди-ляльки живуть поблизу, треба щось змінювати і в нашому мікрокліматі — сім'ях, і в макрокліматі — суспільстві).