Відкриття кохання (за оповіданнями І. О. Буніна)

Шкільний твір

I. І. Бунін — один з найвидатніших майстрів літератури XX століття.

II. Вічна тема "кохання" в оповіданнях І. Буніна.

1. Історія трагічного кохання в оповіданні "Сонячний удар" (випадкове знайомство на пароплаві: "дорожня пригода", "скороминуща зустріч"; "ми обидва дістали щось подібне до сонячного удару"; усвідомлення героєм після розлуки зі своєю супутницею, що загубив своє щастя навіки: "він відчув такий біль і таку непотрібність свого подальшого життя без неї, що його охопив жах, відчай"),,

2. Історія кохання студента Мещерського до юної красуні Наталі Станкевич в оповіданні "Наталі" (трагедія кохання криється в характері Мещерського який відчуває щире піднесене почуття до Наталі і одночасно "жагучий тілесний потяг до Соні"; швидке охолодження тілесного потягу до Соні, і зростання справжньої любові до Наталі на все життя; поєднання Мещерського і Наталі у шлюбі; передчасна загибель героїні).

3. Збірка оповідань "Темні алеї" — енциклопедія любовних драм (трагічність кохання в багатьох оповіданнях; зруйнування багатьма бунінськими героями свого кохання; ствердження Буніним, що будь-яке кохання — велике щастя, навіть якщо воно завершується розлукою, трагедією).

III. Ствердження Буніним істинних духовних цінностей, краси і величі людини.