Серед німецьких народних казок, зібраних і оброблених братами Грімм, є чудова казка "Пані Метелиця".
У своєму "великому" горі (починок упав у криницю) головна героїня сподівалася знайти підтримку в мачухи, але була розчарована. Замість того, щоб пожаліти дівчинку, мачуха її вилаяла й примусила дістати починок з криниці.
Дівчинка не могла не послухатися злої жінки і скочила в криницю.
Але відбулося фантастичне перетворення: героїня опинилася на чудових луках серед тисячі чудових квітів...
Читати приклад твору →
ГРІММ ЯКОБ, ВІЛЬГЕЛЬМ
Брати Вільгельм (1786-1859) та Якоб Грімм (1785-1863) вирішили підтримати німецьку культуру, "дати молоді та народові здорову поживу, від якої ніхто не відмовиться" — вони записували народні німецькі казки з уст різних оповідачів — чиновників, селян, дворян, підготували й видали кілька збірок народних казок. Брати Грімм були німецькими вченими, філологами, які досліджували фольклор та вивчали мову рідного народу...
Читати приклад твору →
Боротьба добра зі злом — основний конфлікт народної казки. Відомі збирачі народних казок брати Грімм першими в історії літератури по-науковому підішли до вивчення фольклору.
У казці "Пані Метелиця" відображені ставлення народу до праці, пошана до старших, піднесення духовних і моральних цінностей.
У цій казці простежується "шляховий" сюжет, притаманний казкам різних народів...
Читати приклад твору →
Із казки братів Грімм "Пані Метелиця" ми дізналися захоплюючу історію про те, як зло було покаране, а добро, милосердя і працелюбність — щедро нагороджені.
Пасербиця тяжко працювала, а її мачуха все була незадоволена. Одного разу дівчинка випадково упустила в колодязь свій починок. Нерідна мати примусила полізти його діставати, і пасербиця впала у криницю. А прийшла до тями на чудовій зеленій луці. Дівчинка пішла і по дорозі допомогла хлібові, яблуні...
Читати приклад твору →