Всією своєю творчістю А. П. Чехов хотів пробудити в людях бажання "берегти в собі людину". Автор вів читача через зрозуміле і близьке для нього до узагальнюючого висновку про всю систему життя, пробуджуючи суспільну громадянську свідомість.
Бєлікову, героєві оповідання "Людина в футлярі", притаманне прагнення до мертвої форми — все заточити у футляр. У цьому образі А. П. Чехов показав символічний тип чиновника, який всього боїться та всіх тримає під страхом...
Читати приклад твору →
Тепла погода. Ясний, радісний, хоча і не сонячний день. Дивна особа у темному теплому пальті на ваті, у темних окулярах, у калошах, з парасолькою в чохлі, сідає на візника і наказує підняти верх.
Здивований візник намагається щось перепитати, але раптом розуміє, що питання задавати даремно: вуха його пасажира закладені ватою.
Ну що ж! Поїхали! Куди?..
Читати приклад твору →
Чому оповідання А. Чехова "Людина в футлярі", "Аґрус", "Про любов" складають "маленьку трилогію"
І. Світ нудних людей... (У пізніх творах Чехов змальовує світ нудних людей, припускаючи гротескне перебільшення, оскільки метою його є не змалювання з натури, а художнє узагальнення, осмислення життя. Це особливо відчутно в оповіданнях 1898 року — "Людина в футлярі", "Аґрус", "Про любов".)
ІІ. Суспільне життя в центрі уваги...
Читати приклад твору →