Олександр Гаврош — Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу (стислий переказ)

Стислий переказ, виклад змісту

Олександр Гаврош

Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу

Повість

Скорочений стислий переказ, автор переказу: Світлана Перець.

Авторські права на переказ належать Укрлібу

ЧАСТИНА І

Розділ 1, у якому хтось приїжджає, а хтось утікає

20-річний Іван Сила – простий хлопець з верховини, який приїздить у місто, бо у своєму селі побив начальникового сина, та й батько говорив Іванові їхати у світ, бо він їв за чотирьох. Іван має під 2 метри зросту, відкрите обличчя, ніжні, майже дівочі риси обличчя, міцно збиту статуру та широчезні плечі. На станції Іван зійшов з односельчанином, вуйком Микульцем. Коли вони відійшли перекусити, то почули ґвалт: троє дядьків гналися за обірванцем і кричали: "Злодій!". Переслідуваний хлопець зашпортався і впав, виявилося, що він вкрав булку. На хлопця накинулися крамарі. Іван Сила взявся захищати хлопця, бо вважав його німим. Крамарі налякалися могутнього Івана і пішли геть.

Розділ 2, у якому німий починає говорити

Хлопець вмів говорити, його звали Міхал Голий з Привокзальної. Він признався, що не їв два дні, тому і вкрав булку. Іван і вуйко пригостили хлопця, чим мали. Міхал не хотів працювати і заробляти, він говорив: "Від роботи коні дохнуть!". Вуйко спитав Міхала, чи є яка робота для Івана. Міхал сказав, що Іван може вантажити вагони у пана Кривальського.

Розділ 3, у якому Іван Сила знаходить роботу

Івана записали на роботу і наказали приходити зранку. Вуйко Микульця поніс верховинські гостинці синові, який тут служив у війську. Іван ночував у найдешевшому пристанищі. Він згадував рідні гори, батьків, домашні страви, а найперше – свою кирпату сусідку Маруську, з якою навіть не встиг попрощатися.

Робота на пероні була нехитра: брати мішки та ящики і нести, куди скажуть. За кожні 50 кілограмів ваги давали монету. Можна було непогано заробити. Денну норму роботи Іван виконав до обіду і пішов шукати Міху Голого. Один обірванець сказав Іванові, що Міха знайде його, коли буде треба.

Розділ 4, у якому Іван сила демонструє силу

Івана у столиці вражало все, а найперше – рух: усі поспішали, бігли, летіли. Зовсім не так, як у горах, де не квапилися. Увагу парубка привернув атракціон, де треба було перемогти Велета. За перемогу давали круглу суму. Велет був на голову меншим за Івана, але вірив у перемогу і вирішив лагідно укласти Івана простим прийомом. Та Іван переміг у бою, і йому вручили повний капелюх грошей. Якийсь елегантно вбраний панок з борідкою і ціпком у руці дав йому свою візитку. Оговтавшись, Іван попрямував до пристанища, згадуючи мамині галушки.

Розділ 5, у якому Іван сила зустрічає поважну персону

Нарешті з'явився Міха Голий, а Іван саме виконав роботу і ліг дивитися на хмари. Сила показав візитну картку. "Доктор Брякус" – прочитав Міха і запропонував піти разом. Іван приречено зітхнув, солодко потягнувся і поплентався за Міхою Голим.

Розділ 6, у якому головний герой почуває себе незручно

Іван та Міха підійшли під чепурний будинок доктора. Поруч росла яблуня, на яку видерся Міха. Іван зайшов у будинок, і його запросили до обіду. На столі було стільки приборів, що Іван не знав, як їсти.

Виявилось, що доктор тренував Велета, якого звалити могла лише людина надзвичайних можливостей. Брякус пояснив, що він тренер, а "доктор" – його вчений ступінь. Він запропонував тренувати Івана і ще й за це платити хлопцеві. У гімнастичній залі доктор обміряв Івана, вражений шириною плечей у майже 70 см.

Розділ 7, у якому Іван Сила починає нове життя

Тим часом Голий чекав на дереві. Іван вийшов і розповів усе, історія про тренера насторожила Міху. Все виглядало дуже казково, а Голий мало вірив у казки. Проте Іван Сила думав інакше.

Брякус влаштував Івана у пристойний гуртожиток. Попри грошову винагороду, яку Сила отримував за тренування, він не полишав праці вантажника. До обіду Іван займався вправами, потім обідав із тренером і рушав на вокзал.

Доктор Брякус розвивав не лише м'язи, а й розум Івана. Брякус вчив Івана основам силової гімнастики та різних єдиноборств. Коли Брякус довідався, що Іван працює на вокзалі, то заборонив це. Іван уперше побачив наставника таким сердитим, тому не знав, що робити. Голий щиро заздрив товаришу: нічого не робиш і отримуєш ще й гроші.

Скорочений стислий переказ, автор переказу: Світлана Перець.

Авторські права на переказ належать Укрлібу

Розділ 8, у якому з'являється таємна поліція

Капітан поліції Миколайчик викликає до себе агента Фіксу і доручає зайнятися вокзалом, бо є секретна інформація, що готується… і щось зашепотів на вухо агенту. А також сказав дізнатися все про доктора Брякуса.

Розділ 9, у якому Іван Сила та доктор Брякус дивують один одного

Якось Іван Сила підняв 120 кілограмів (для нього це було наче два міхи пшениці на вокзалі). Він і далі розвантажував вагони, але тримав це у таємниці. Хлопці додали ваги, і дійшло до того, що Іван підніс 160 кілограмів. Доктор Брякус приніс шампанське і фужери, бо Іван встановив новий рекорд Республіки! Через тиждень мав відбутися республіканський чемпіонат.

Розділ 10, у якому агент Фікса виконує доручення уряду

Фікса перевдягнувся у жебрака і пішов на вокзал, де вдавав інваліда Великої війни. Міха підійшов до Фікси і сказав, що його кличуть. Хлопець повів жебрака між вагони. Агент на всяк випадок стис у кишені пістолет. Раптом хтось огрів його з розмаху по потилиці дошкою. Фікса розпластався на землі. Міха знайшов у його кишені посвідчення таємного агента 008. Фікса отямився і вчепився Голому в горлянку, потім прикував наручниками до себе. Міха не втрачав гумору і коли агент вів його, жалібно затягнув: "Подайте інвалідам Великої війни". Якась бабуся вручила їм по пиріжку.

Розділ 11, у якому Іван Сила розряджає ситуацію

Іван теж побачив парочку і вирішив наздогнати. Фікса звернув у найближчий під'їзд і сховався, стиснувши горлянку Міхи. Коли Іван зайшов у двері, Фікса з усієї сили вдарив його руків'ям револьвера в потилицю. Але Міха штовхнув агента, тож удар вийшов змазаним. Сила тріснув у голову агента. Фікса впав, з ним і Міха. Сила схопив їх попід руки, мов два мішки картоплі, і виволік на Боже світло. Сила знайшов у кишенях Фікси поліцейське посвідчення, налякався, розірвав наручники, взяв Міху на плече кинувся геть.

Розділ 12, у якому про Івана Силу починають говорити

На Чемпіонаті республіки фаворитом вважався дворазовий чемпіон Магдебура, який представляв силові органи. Його портрет навіть висів у кабінеті капітана Миколайчика. Магдебура мав найбільшу групу підтримки, яка складалася з поліцейських, переодягнених у цивільних. Та вийшло так, що Іван Сила вийшов абсолютним чемпіоном. Магдебура у супроводі кількох старших офіцерів розлючено покидав залу, запевняючи, що це провокація, і він це так не залишить. А Міха Голий просто розплакався з радості.

Розділ 13, у якому агент Фікса читає газету

Агент Фікса прокинувся у лікарні, бо мав струс мозку. У сусіда по палаті він побачив газету, де йшлося про чемпіонат Республіки з важкої атлетики.

Розділ 14, у якому з'являється історична табличка

На честь великої перемоги доктор Брякус дав Іванові Силі два вихідні. Доктор хотів поміркувати, що робити далі. Іван з Міхою остерігалися з'являтися на людях через Фіксу. Наступного дня Іван не витримав сидіння вдома і пішов на вокзал, де його побачили знайомі вантажники. Іван опинився у них на руках, його підкидали догори, дякували і хвалили. Від несподіванки Іван розчулився. Від згадав гори, батьків, Маруську, галушки і заплакав.

Пан Кривальський – заступник директора вокзалу, коли дізнався, що Сила працює у нього на вокзалі, наступного дня повісив у коридорі табличку: "Тут працював чемпіон Республіки Іван Сила – гордість нашої залізниці".

Скорочений стислий переказ, автор переказу: Світлана Перець.

Авторські права на переказ належать Укрлібу

Розділ 15, у якому агент Фікса викриває антиурядову змову

Фікса увірвався до кабінету капітана Миколайчика і розповів, що на нього вчинив замах чемпіон Республіки зі штанги, той, що переміг Магдебуру. Капітан помітив, що у Фікси вибито два зуби. Агент розповів, що на вокзалі діє злочинне угруповання, яке займається контрабандою в особливо великих розмірах, банду очолює чемпіон Сила, а Брякус – шеф. Вдома у Брякуса – штаб-квартира і навчальний центр штурмовиків. Капітан і агент вирішили взятися за "злочинців".

Розділ 16, у якому трапляються несподівані повороти

Доктор Брякус вирішив, що після перемоги Івана справи впевнено підуть угору, тому він відкриє "Спортивний клуб доктора Брякуса". У неділю доктор і Сила поїхали машиною в ресторан, щоб усе обговорити. Іван уперше їхав в автомобілі. Брякус обіцяв вдвічі більше грошей. Іван вагався, чи розповісти про агента поліції. Раптом щось сталося з авто, воно помчало на скелю, і відбулася аварія.

Розділ 17, у якому додаються нові неприємності

Іван опритомнів у лікарні. Медсестра сказала, що Брякус загинув. Іван заплакав і подумав, що все сталося дуже несправедливо.

До Сили прийшов Фікса, який хотів одразу забрати парубка до в'язниці. Лікарі категорично запротестували, і про всяк випадок двоє переодягнених поліцейських стали постійно чергувати в лікарні.

Іван Сила швидко оклигував. Рани виявилися не страшними, молодий організм брав своє. Але на нього чекав арешт. Через загибель доктора, Іван до всього збайдужів, навіть втратив апетит. Івана посадили у тюрму і звинуватили у смерті свого наставника. Справу вів слідчий Бенцик.

Розділ 18, у якому з'являється щоденник доктора Брякуса

Бенцик проводив допит і говорив, що машину доктора було навмисно пошкоджено. Хлопець сказав: "Який дурень влаштовує аварію, якщо сидить поруч з водієм?". Бенцик не знайшовся, чим крити. Його покликали, бо прийшов брат доктора Брякуса і приніс приватний щоденник небіжчика.

Розділ 19, у якому Міха Голяк підкидає сенсацію

Міха Голий чимало знав про в'язницю (двічі її відвідав з короткою екскурсією), але не мав найменшого поняття, як витягнути звідти людину законним чином. Він перебрав у голові багато варіантів, але жоден з них не годився.

1 2 3

Інші твори Олександра Гавроша скорочено: