Вергілій — Енеїда

Стислі перекази, читати скорочено

Енеїда (скорочено)

Книга перша
Великий флот на чолі з Енеєм прямує до берегів Італії. Богиня Юнона переслідує Енея, насилає на його кораблі бурю. Стався страшний шторм, що покрутив і порозбивав деякі кораблі, але тут Нептун запримітив, що море хвилюється, й вирішив з'ясувати, що трапилось. Піднявши голову над водою, він побачив, що накоїла хитра й підступна Юнона.
Від Енеєвого флоту лишилося лише сім кораблів. Вони зупинилися біля Лівійської країни, і Еней вийшов на скелю подивитися навкруги...

Читати скорочено за 15 хвилин →

Енеїда (переказ скорочено)

Книга перша
Еней, син богині Венери, із великим флотом прямує до берегів Італії. Юнона підмовляє бога вітрів Еола, щоб випустив вітри. Почалася буря. Енея рятує Нептун. Залишилося від флоту лише сім кораблів. З'являється Венера й розповідає сину про місто Карфаген та його царицю Дідону.
Еней прибув до Карфагена, познайомився із Дідоною. Жінка гостинно прийняла гостей. Венера задумує закохати Дідону в Енея, підмовивши Купідона влучити в серце красуні. Той робить свою справу...

Читати скорочено за 5 хвилин →

Енеїда (стислий переказ)

Час правління імператора Октавіана Августа ознаменований залученням до відродження могутності імперії Риму найталановитіших письменників нового покоління, серед яких були лірик Горацій та епік Верґілій.
Розбещеність верхівки суспільства, жадоба до роскошів, стомленість народу війною — усе потребувало високого рівня чеснот, які б стали еталоном для римлян.
Цим естетичним ідеалом епохи стала монументальність, гармонійність і ясність у філософії й культурі...

Читати скорочено за 3 хвилини →
Дивіться також