Всеволод Нестайко — Сонце серед ночі (Дивовижні пригоди в лісовій школі) (характеристика та аналіз героїв твору)

Аналіз твору

Кося Вухань. Кмітливий і життєрадісний зайчик, у якого завжди багато цікавих ідей. У перший день в лісовій школі Кося Вухань так голосно цокотів зубами, що Колько раптом спитав, що це таке. Зайчик пояснив, що боїться. І тоді Колько і Кося вирішили боятися разом і дружити. У лісовій школі Кося і Колько позбулися своїх страхів.

Колько Колючка. Їжачок, найкращий друг Косі Вуханя. У минулому обидва були боягузи, не виходили з дому і боялися власної тіні. Колько підтримував усі ідеї Косі, придумав, як зробити так, щоб вчителька почадила їх з Косею разом.

Лисеня Рудик Лисовенко. Все повторює за Вовчиком, не вимовляє літеру "р".

Вовченя Вовчик Вовченко. Хуліган, забіяка, який любить усіх дражнити, а з однокласників боїться лише Раїску Мняу. Вовчик потрапив під вплив шакала Бацили і став крадієм і брехуном. У кінці твору йому стало соромно за свою поведінку.

Ведмежа Михайлик Ведмеденко. Родич директора лісової школи, відмінник. Вовчик хотів до нього підлизатися, але Михайлик його розкусив.

Борсученя Боря Сук. Учень лісової школи.

Рисеня Раїска Мняу. Смілива і справедлива, першою дала відсіч Вовчику Вовченко, з Зіною Бебешко переконала Косю і Колька вирушити в урочище Сивого Беркута.

Козеня Зіна Бебешко. Дружить з Раїскою Мняу, смілива і добра.

Лосеня Соня Лось. Тиха і спокійна, за її спину не раз ховався Кося Вухань, коли його переслідував Вовчик.

Білченя Вірочка Вивірчук. Одна з учениць, яку теж ображав Вовчик Вовченко.

Бурмило Михайлович Ведмідь. Директор школи, великий "добряк", вчитель ведмежої мови, з почуттям гумору.

Бегемот Гіпопотамович. Учитель музики, якого учні вважали найбільшим диваком серед вчителів. Він ніколи не розлучався з тромбоном. Бегемот Гіпопотамович до безтями любив музику. Того, хто співав правильно, Бегемот Гіпопотамович називав "цяця-ляля" і частував цукеркою. Кося Вухань був у Бегемота Гіпопотамовича "цяця-ляля", а Колько Колючка, на жаль, ні. Бегемот Гіпопотамович дуже цінував Косині музичні здібності і казав, що Кося може стати навіть солістом. У фіналі твору Бегемот Гіпопотамович допоміг учням лісової школи перемогти шакала Бацилу.

Пантера Ягуарівна. Класний керівник.

Макак Макакович. Учитель фізкультури.

Жирафа Жирафіївна. Вчителька лісової географії.

Лисавета Патрикіївна. Учителька лісознавства.

Аналіз інших творів Всеволода Нестайка: