Всеволод Нестайко — Тореадори з Васюківки (характеристика героїв твору)

Аналіз твору

Головні герої

Головні герої трилогії — п'ятикласники Ява Рень (справжнє ім'я — Іван) та Павло Завгородній, які мешкають у селі Васюківка. Обидва хлопці бешкетники, мають почуття гумору, винахідливі, з багатою фантазією.

У Івана руде скуйовджене волосся, а обличчя хлопця рясно вкрите веснянками. Ява Рень — енергійний і відчайдушний хлопець. Зазвичай саме він є ініціатором різноманітних вигадок: то метро під Васюківкою прокласти, то влаштувати бій биків, то організувати шкільний театр. Але хлопець здатний не тільки на бешкет: коли сталася прикра подія зі щеням у колодязі, то він безстрашно спустився на дно криниці, аби врятувати цуцика.

Коли йому було років півтора, сам себе назвав "Ява" (можливо, у нього так "Іван" вийшло). Павлуша розповідає у творі читачам, що Явин батько грає на скрипці, їхня корова називається Контрибуція, а дід, що льоху витягав, завзятий мисливець. На честь старого Реня навіть польове озеро люди назвали Реневим. Мама Явина – депутат райради. У Яви є молодша сестра Яришка.

Павлуша Завгородній — найкращий друг Яви. Це більш врівноважений і спокійний хлопець. Він захоплюється малюванням і мріє стати льотчиком, але не менше за Яву полюбляє різноманітні пригоди й таємниці. Любить вареники з вишнями. Має великі відстовбурчені вуха.

Васюківські "тореадори" завжди мають благородні наміри, але через брак досвіду і знань, на жаль, іноді потрапляють у прикрі ситуації. Нерозлучні друзі, обмірковуючи вчинки, вміють усвідомити помилки й намагаються їх не повторювати, хоча відразу ж вигадують і здійснюють нову "авантюру".

Інші герої

Яришка — сестра Яви, молодша від нього. Між братом і сестрою часто виникають сварки, особливо через велосипед.

Варава — Явин дідусь, який часто сварить хлопців за їхні витівки. Йому було вже 83 роки, очі мав без вій, нерухомі, тому здавалося, ніби дід навіки чимось здивований. Затятий мисливець.

Салимон — дід-баштанник, який зовсім не в захваті від витівок хлопців.

Галина Сидорівна — молода вчителька Яви і Павлуші.

Бурмило — рибалка, який жив біля школи.

Книш — шофер, який жив по сусідству з Явою.

Фарадейович — сільський бібліотекар та винахідник, якого насправді звати Антон Фадейович. Саме у нього виникла ідея вирощувати глобулус.

Валька — дівчинка з Києва, яка подобалася Яві. Вона допомагає хлопцям у пошуку незнайомця з 13 квартири.

Ганька Гребенючка — дівчинка з Васюківки, яка подобалася Павлуші.

Пайчадзе — старший лейтенант, наречений Галини Сидорівни.