Хвильовий Микола
Контрольні запитання
- Коли М. Хвильовий починає друкуватися? У яких виданнях?
З 1921 p. М. Хвильовий працює слюсарем на заводі в Харкові й пише вірші.
Він друкується в газетах і журналах першої столиці, в альманахах "Штабель", На сполох". 1921 р. з'являється окремим виданням поема "В електричний вік" та збірка поезій "Молодість". Вірші М. Хвильового публікуються на сторінках журналів "Шляхи мистецтва", "Арена", альманаху "Поезія".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому М. Хвильовий у своїй творчості багато уваги приділяє зображенню жіночих образів?
Це не випадково, адже в пореволюційні часи в суспільстві сталося багато змін, спричинених руйнацією моральних канонів, які призвели до деградації людських душ. І кому, як не жінці, на думку письменника, належить зупинити цей хаотичний абсурд? М. Хвильовий упевнений, що жінки морально стійкіші за чоловіків і що їхня любов, милосердя, готовність до самопожертви здатні вирвати рідний народ із згубної стихії.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому Москва негативно відреагувала на появу "Осені"? Як це позначилося на наступних творах письменника?
Письменника звинувачували в тому, що, мовляв, маскуючи свої справжні погляди під лояльність до комуністичних ідей такими оповіданнями як "Я (Романтика)", Хвильовий завдає непоправної шкоди ленінізму, поширює ідеї Ломброзо про революціонерів як дегенератів та ідеї Ле Бона про дегенеративність характеру масових рухів. Після цієї атаки письменникові вже не вдавалося друкувати свої твори у повному обсязі. Його романи "Вальдшнепи" та "Іроїда" були конфісковані вже після публікації перших частин...
Читати відповідь повністю → - Що вам відомо про роль памфлетів М. Хвильового у літературній дискусії?
М. Хвильовий публікує окремими книжками памфлети "Україна чи Малоросія?", "Камо грядеши?", "Думки проти течії", "Апологети писаризму", "До потреби культурної революції"...
Читати відповідь повністю → - Як називалася перша прозова книга митця? Як про неї відгукнулася критика?
У 1923 р. вийшла його прозова збірка "Сині етюди". Найавторитетніші критики того часу зустріли її захоплено, вважаючи, що вона — значне й цілком новаторське явище в українській літературі. Дорошкевич писав, що збірка "Сині етюди" придбала авторові славу першорядного письменника. Професор В. Петров вважав, що "Сині етюди" — це фактично початок нової української прози.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Яку книгу вважають вершиною творчості М. Хвильового?
Книгу новел Хвильового "Осінь" (Харків, "Червоний шлях", 1924 p.). Вона закріпила "школу Хвильового" і стиль, названий письменником "романтикою вітаїзму". Книга зміцнила авторитет письменника і разом із "Синіми етюдами" в російських перекладах розійшлась по Україні й за кордоном.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →