Барка Василь
Контрольні запитання
- Де працював Василь Барка після закінчення педагогічного технікуму?
Після закінчення технікуму Василя Барку послали вчителем фізики й математики до невеличкого шахтарського селища Сьома Рота, що на Донеччині. Поряд була шахта "Толиківка", і нещасні випадки в шахті, пияцтво, бійки було звичайним явищем.
Школярі спочатку вороже поставилися до молодого вчителя, але скоро стосунки між ними налагодилися, учні із задоволенням відвідували його уроки, хоча сам Барка оцінював себе як учителя дуже критично.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому батьки віддали Василя і двох його братів учитися до духовного училища?
Батько Василя був козаком, служив у козачих частинах. Сім'я жила бідно, а коли батько з російсько-японської війни прийшов зовсім покаліченим і на лікування пішло все, що можна було продати, хлопців відправили вчитися до бурси, адже для дітей козаків навчання там було безкоштовне.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як Василь Барка потрапив до Німеччини?
Василя Барку мобілізували в діючу армію на самому початку Великої Вітчизняної війни. 1942 року він був поранений і потрапив у полон. Німці завантажили полонених у товарняк і відправили до Німеччини.
У Берліні Василя Барку направили працювати коректором в українське видавництво. Після закінчення війни він вирішив не повертатися до Радянського Союзу, виїхав до Франції, а потім до Америки.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Якими були відгуки на першу збірку віршів Василя Барки "Шляхи"?
1930 року вийшла поетична збірка Василя Барки "Шляхи", і одразу критики і читачі дали їй різко негативну оцінку. Барку звинуватили у спробах відновити "релігійний пережиток капіталізму", у "буржуазному націоналізмі".
Переглянути відповідь на окремій сторінці →