Важливе значення має в повісті символіка, зокрема кольорів (синій, сірий, червоний, жовтий, зелений), образів (як реалістичних, так і умовно-фантастичних), навіть окремих епізодів, деталей (як, наприклад, протез у Володимира, що утруднює йому рух по дорозі на гору).
Найголовнішими символами в романі-баладі є символи дому й дороги. Дім на горі стоїть непорушно, хоча його інколи ремонтують, білять, фарбують, тобто дбають про нього. у світобаченні українців дім (хата) завжди був надійною запорукою життя, миру, достатку, утіленням душевної гармонії та захисту. Такого символічного значення дотримано й тут.
Образ синьої дороги трапляється в повісті досить часто, бо з ним пов'язані долі всіх головних героїв. Прикметно, що для кожного з них ця дорога означає щось своє. Наприклад, для Марії Яківни це "час відлетілий та забутий", тобто дорога пам'яті, а також "наша присутність у всьому"; для загиблого Миколи – це повернення душі до рідних; для бабці – дорога до вічності; для Галі – спогадів, у яких постає чоловік "у солом'яному капелюсі і в чорних лакованих туфлях"; для Хлопця "широка синя дорога" — шлях пізнання.