Воронина Леся — Таємне Товариство Боягузів, або засіб від переляку № 9
Контрольні запитання
- Визначте 2-3 кульмінаційні моменти в розділах 13-24.
1. Клим дізнається, що його бабусю захопили синьомордики, а він сам повинен виконати запасний план, який придумала бабуся.
2. Хлопець опиняється на пірамідах на один день пізніше (машина зробила дрібну похибку), а навколо чується ляскання жаб'ячих лап.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Висловіть свої міркування щодо такої позиції Жука й Зайця: "Боягуз, котрий переміг свій страх, – найсильніша людина у світі".
Я погоджуюся з думкою Жука і Зайця, бо людина, яка поборола страх, здатна на безстрашні вчинки, її ніщо вже не може зупинити. Перед такою людиною відкриваються нові можливості, вона може втілити свої мрії, допомогти іншим, зробити світ кращим.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Від чийого імені ведеться оповідь у творі?
Оповідь у творі ведеться від імені головного героя – Клима Джури.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Доведіть, що твір Лесі Ворониної про Клима Джуру за жанром – повість.
Твір Лесі Ворониної за жанром повість, бо має середню за розміром форму, характеризується розгорнутішим сюжетом, ніж оповідання, присутня більша кількість другорядних персонажів, акцент робиться на одному конфлікті.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - З чого видно, що події в повісті відбуваються в наші дні?
Це видно з того, що Жук має маленьку відеокамеру, у лабораторії ТТБ є різні сучасні прилади, Кактус згадує про Чака Норріса, Заєць і Жук вирізають отвори у броньованому склі.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - За кими ознаками повість "Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку №9" можна назвати пригодницькою?
Про те, що повість пригодницька свідчать такі ознаки: сюжет насичений незвичайними подіями й характеризується їхнім несподіваним поворотом, великою динамікою розгортання; у повісті є мотив викрадення (прибульці викрали бабусю Клима, а на початку повісті був вкрадений і сам хлопець) й переслідування (синьоморди переслідують людей), атмосфера таємничості й загадковості, ситуації припущення й розгадування.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Завдяки чому Клим зміг подолати в собі страх і виховати сміливість і кмітливість?
Клим зміг подолати страх завдяки: підтримці і вірі в нього близьких людей; тому, що визнав свої страхи; бажанню подолати страх.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Охарактеризуйте стосунки між Климом та його батьками й бабусею. Як ви думаєте, що в їхній родині сприяло дружбі й порозумінню?
Між усіма членами родини Джура бути теплі і приязні стосунки. Клим любив і поважав бабусю, вона турбувалася про хлопця. Батьки теж любили Клима, хоч їм доводилося надовго покидати дім. Батьки і бабуся берегли від Клима таємницю про ТТБ, але в потрібний момент усе пояснили, і хлопець не ображається, що раніше йому не розповіли. Коли бабуся потрапляє у полон синьомордів, батьки і Клим дуже за неї хвилюються і йдуть на порятунок.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Порівняй поведінку Клима під час двох зустрічей із Сашком. Поясни, що змінилося в поведінці Клима і чим він сам таку зміну пояснює. Прочитай підтвердження своїх думок у тексті твору.
Перша зустріч з Сашком налякала Клима, який "обережно визирнув з-за рогу будинку й одразу ж відсахнувся". До знущань Сашка Клим "давно звик і ставився просто, — як до неминучого лиха". Хлопець розповідає, що "сили в нас були рівні", але після канікул Сашко підріс і змужнів. Тому Клим "виходив з дому, полохливо озираючись і йшов до школи прохідними дворами", а "коли все ж стикався десь із Сашком ніс до носа, то просто тікав, як звичайний боягуз"...
Читати відповідь повністю → - Поясни, чому, перш ніж запропонувати Климові вступити до ТТБ, йому показали, як він утікає від Кактуса.
Хлопець повинен був подивитися збоку на свою поведінку і зрозуміти, що так не повинно бути, що він повинен подолати страх перед Сашком. Це відео викликало у Клима сльози, і він вирішив вступити у ТТБ.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →