Стефаник Василь — Камінний хрест
Контрольні запитання
- Визначить тему новели "Камінний хрест"
У цій новелі автор показав і любов до рідного краю, і тяжке життя селян, і неминучість розлуки з Батьківщиною. У новелі, що має символічну назву, Стефаник торкнувся такого болючого питання, як еміграція селян за океан у пошуках кращої долі.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Розкрийте символічне наповнення образу камінного хреста
Камінний хрест — це символ тяжкої долі народу-трудівника, терпіння та неймовірної праці. Він нагадує могилу, яка асоціюється в героя твору з еміграцією, де гинуть сотні переселенців.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чи мав головний герой новели "Камінний хрест" реального прототипа?
Так. Це рухівський селянин Іван Ахтемійчук, який дійсно виїхав до Канади і листувався з письменником. І сьогодні стоїть на одному з горбів Русова кам'яний хрест, поставлений Ахтемійчуком на своєму колишньому полі. Навіть прізвище головного героя не вигадане: з рідного села письменника до Канади емігрував Штефан Дідух.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чим герой В. Стефаника уподібнюється міфічному Сізіфові?
Сізіф мав вічно котити на гору камінь, який щоразу знову котився в долину. І Сізіф починав усе спочатку. Іван теж тяжко працював на своєму горбі, запрягшись разом із конем, тяг на гору навантажений віз. Наслідком цієї сізіфової праці стало те, що Іван ходив згорбленим, односельчани дали йому прізвисько "Переломаний".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому зважився емігрувати головний герой новели "Камінний хрест"?
Автор показує еміграцію як один із виходів для селян із нестерпного становища, як можливість пошуку кращої долі. Причиною еміграції ставали безземелля, занепад селянських господарств, загроза голодної смерті.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →