Костенко Ліна — Маруся Чурай
Контрольні запитання
- Хто така Маруся Чурай, про яку розповідає у своєму романі Л. Костенко?
Це легендарна українська піснярка, авторка популярних пісень, які стали народними: "В кінці греблі шумлять верби", "Засвіт встали козаченьки, "Віють вітри, віють буйні", "Грицю, Грицю, до роботи" та ін.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чи можемо ми вважати Марусю Чурай історичною особою?
Ні, бо ніяких письмових документальних підтверджень про її життя немає. Біографію легендарної поетеси могли б засвідчити лише відповідні судові акти Полтавського магістрату, але вони згоріли під час пожежі.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Яке символічне значення образу Марусі Чурай для українців?
Постать Марусі Чурай пов'язують із початком розвитку української поезії і пісні за козацьких часів. Отже, Маруся Чурай — символ пробудження української народної пісні; символ України, українського народу; великої сили волі; співочої душі України; пісенного таланту українського народу; відплати за зраду; великого жіночого болю.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Які відомості дійшли до нас про Марусю Чурай?
За переказами, Маруся Чурай народилася у 1625 році в родині урядника Полтавського добровільного козачого полку Гордія Чурая, людини хороброї, чесної, палкого патріота України. У сутичці зі шляхтичем, який знущався жорстоко з простих українців, запальний Чурай убив кривдника й змушений був тікати на Січ. Брав участь у повстанні під проводом Павлюка і загинув у битві під Кумейками у 1637 році. Після смерті батька Маруся з матір'ю жили в Полтаві...
Читати відповідь повністю →