Стельмах Ярослав — Найкращий намет
Контрольні запитання
- "Найкращий намет" – це продовження якого твору?
Повість є продовженням твору "Митькозавр із Юрківки".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Від імені кого ведеться оповідь у творі? Чому не від імені автора?
Розповідь ведеться від імені Сергія, одного із мешканців намету номер три. Автор обрав оповідачем хлопчика, учасника подій, для достовірності того, що зображується у творі.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Дайте оцінку вчинку Славка. Чи можна вчинок хлопчика назвати героїчним? Як змінилося ставлення до Славка його друзів?
Славко вчинив як справжній друг, прийшов на допомогу, коли цього не сподівався ніхто. Коли Митько мало не плакав, бо супротивники могли їх наздогнати, "Славко, котрий за весь час не зронив і слова, Славко, котрий спершу скиглив, що йому хочеться їсти, а потім, що йому хочеться спати, цей тюхтій, вайло і мамій, цей здобувач призів і всяких там перших місць, швидким рухом зняв з древка полотнище, тицьнув його Митькові, гукнув: "Хлопці, не висовуйтесь іще п'ять секунд!..
Читати відповідь повністю → - За що Никодим Петрович подякував і потиснув руку Славкові на відкритті зміни?
Никодим Петрович подякував за те, що Славко підіграв йому на акордеоні мелодію пісні "Дивлюсь я на небо Та й думку гадаю".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - За що Славко отримав спеціальний приз у конкурсі пісні?
Славко отримав приз за те, що не розгубився, бо грав лежачи, і за мужність, бо не піддавсь паніці, коли загорілося сміття.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Митько просто таки жити не може без ідей та пропозицій. Що в його поведінці ви схвалюєте, а що осуджуєте? Які, на вашу думку, спогади залишаться у виховательки про Митька?
У поведінці Митька я схвалюю винахідливість, активність, безстрашність, рішучість, але йому б не завадило більше обдумувати свої плани, бо інколи його вигадки закінчуються погано. Вихователька Ірина Василівна точно запам'ятає надовго цього хлопця, можливо, її спогади будуть веселими, незвичайними, трохи ностальгічними.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - На якому інструменті грав Славко? Чому він привіз його з собою?
Славко грав на акордеоні. Він привіз його з собою, бо ходив у музичну школу і мусив кожного дня вправлятися у грі.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Порівняйте основні якості Митька і Сергія зі Славком. Що спільного у цих хлопців?
Митько та Сергій сміливі, товариські, відважні, працелюбні, люблять жартувати, добрі і веселі. Славко часто переляканий, спокійний, мамин синок, вміє грати на акордеоні, несмілий, рідко буває далеко від дому, любить жалітися на все. І Митько, і Сергій, і Славко вміють бути справжніми друзями, стараються зрозуміти і прийняти або виправити недоліки один одного. Дружба для них важлива і потрібна, витримує всякі випробування.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Скільки дітей приїхало до табору в перший день? Чому дітей не хотіли приймати?
У табір разом з Митьком і Сергієм приїхало двадцять семеро дітей. Директор не хотів їх приймати, бо відкриття цього нового табору мало відбутися лише післязавтра.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - У наметі під яким номером жили хлопці? Віднайдіть рядки про те, як виглядав цей намет.
Друзі жили у наметі номер три: "Що то був за намет! Весь зелений,— правда, і всі інші теж були зелені,— із двома віконцями — на кожному сітка від комарів і кожне за бажанням можна було запинати на випадок дощу, снігу чи іншого стихійного лиха. Якийсь час ми з Митьком вправлялися — хто швидше запне віконце. Сім разів швидше запнув Митько, а вісім — я".
Переглянути відповідь на окремій сторінці →