- Що допомогло перемогти людині?
Людині допоміг перемогти вовка розум, адже не змігши задушити тварину, чоловік прокусив її горлянку.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що робив герой, щоб вижити? Як ви думаєте, які цінності почали відкриватися йому натомість золота? Що втратив і що набув герой оповідання, який зміг дістатися до людей?
Щоб вижити, герой їв болотяні ягоди, пив окріп, згодом ловив пічкурів. Чоловік докладав неймовірних зусиль, щоб рухатись вперед. Зрозумівши, що золото у торбі лише обтяжує його, чоловік залишає його. Він зрозумів, що важливішим за золото є його власне життя. За час мандрівки герой втратив друга Біла (якого і другом важко назвати), втратив своє золото, але діставшись до людей, він набув безцінний досвід, усвідомлення того, що не багатство є найважливішим, а життя і прості людські цінності: дружба, взаємодопомога, любов, підтримка, вміння не здаватися і йти до мети.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що сталося з кожним із персонажів?
На Біла, який пішов уперед, покинувши товариша, напали вовки. Згодом товариш натрапляє на Білові кістки і бачить поруч його торбу із золотом. Герой бачить вдалині море і корабель, тому збирає залишки сил, щоб дістатися туди. Його переслідує у цій нелегкій дорозі хворий і слабкий вовк.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що трапилося з одним із золотошукачів? Перекажіть цей епізод.
Два золотошукачі переходили річку. Йти було важко, бо вони ще й несли на собі важкі клунки. Коли один із золотошукачів переходив річку, у нього запаморочилася голова, він посковзнувся на валуні і ледь не впав. Чоловік зойкнув від болю, бо підвернув ногу.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як ви зрозуміли епіграф до твору. Як епіграф пов'язаний із текстом?
У своєму оповіданні Джек Лондон використовує епіграф:
"Хто добре жив і кинув все,
лиш той здобуде гарту, –
і виграти потрапить той,
хто ставить все на карту".
Цей вислів про мужню, вольову, сильну духом людину, яка ніколи не здається, яка має бажання, мрію, мету в боротьбі з важкими випробовуваннями долі. Така людина прагне використати всі можливі шляхи, щоб виграти складний поєдинок із нелегкими поворотами долі...
Читати відповідь повністю → - Як ви розумієте фразу: "Товариш дивився йому вслід, і, хоч його обличчя ніяк не пожвавилося, очі засвітилися тугою пораненого оленя"?
Головний герой зрозумів, що його товариш вчинив підло. Він відчув свою самотність у цьому світі.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як герой поводився на судні?
Його не полишав страх, що не вистачить харчів. Чоловік скрізь ховав сухарі. Це пояснюється психологічним страхом людини перед труднощами.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як зреагував Біл на цей випадок? Поясніть поведінку Біла.
Біл навіть не озирнувся, коли товариш, який йшов позаду, крикнув, що підвернув ногу. Біл вийшов з річки і подався далі. На мою думку, йому було байдуже до товариша і хотілося швидше потрапити до людей.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як покинутий товариш сприйняв поведінку Біла? Знайдіть деталі, які передають почуття героя після кожного звернення до Біла. Як ці почуття змінюються?
Коли герой вперше погукав Біла, а той не озирнувся, його "очі засвітилися тугою пораненого оленя". Згодом він гукнув ще раз, "це був благальний крик дужої людини, що потрапила в біду…". Герой дивився вслід Білові, доки той не зник з очей. Коли герой залишився сам у пустинній місцевості, в його очах нараз проблиснув страх.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Яка головна думка твору?
Щоб вижити, потрібно виявити не тільки фізичну силу, а передусім силу духу й людяність, адже в скрутній ситуації перемагає той, хто долає в собі жагу до наживи, а той, хто втрачає в собі милосердя та гідність, гине.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →