Джек Лондон — Жага до життя
Контрольні запитання
- Де опинився герой? Опишіть цей простір.
Герой опинився в одноманітній пустелі: пагорби всі пологі і низькі, ніде не було ні дерев, ні кущів, ні трави. Всюди була пустка.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Доведіть, що герою притаманне благородство (на відміну від його товариша Біла).
Про благородство головного героя свідчить те, що він не взяв Білового золота. Чоловік подумав: Що ж, нехай Біл покинув його, але він не візьме золота…"
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Дочитайте перший абзац до кінця. Як у ньому змальовано подорожніх? Чому письменник замість двох портретів персонажів подає спільний опис? Що можна сказати про героїв на підставі цього опису?
Подорожніх змальовано виснаженими, стомленими, на обличчях відбивалося терпіння, їхні плечі і голови були низько схилені. Замість двох портретів автор подає спільний опис, адже золотошукачі, потрапивши у дику природу, де зовсім немає людей, стають схожими, відчувають однаково усі незгоди, голод, важку дорогу. Варто звернути увагу на те, що йдуть вони не поруч один з одним, а першим ступає Біл, а за ним йде його товариш. Біл наче не чує того, що позаду, не звертає увагу на його слова, вважає себе головним.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - За допомогою яких засобів письменник підкреслює подібність у цьому епізоді вовка та людини?
Подібність людини і вовка у цьому епізоді полягає в тому, що обидва вичікують жертву, а згодом готові перегризти один одному горлянку.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - За допомогою яких якостей одному з персонажів удалося подолати обставини?
Головному герою удалося подолати нелюдські випробування завдяки його терпінню, вірі, розуму, сміливості, стійкості, любові і волі до життя.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Знайдіть у тексті свідчення того, що персонажі – золотошукачі, які повертаються з промислу додому.
Про те, що персонажі золотошукачі, які повертаються з промислу додому, свідчить те, що вони несуть важкі клунки, у їхніх рушницях уже немає набоїв, а попереду має бути схованка, яку вони залишили на шляху сюди.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Назвіть місце дії оповідання.
Події оповідання відбуваються у північно-західній частині Канади. Про це свідчать згадані географічні місця: Велике Ведмеже озеро, Північне полярне коло, Безплідна земля, Затока Коронації, Гудзонова затока.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Перекажіть епізод боротьби героя з вовком.
Чоловік лежав на спині і чекав нападу вовка. Тварина підійшла і своїм язиком тернула людину по щоці. Герой хотів схопити вовка, але той відійшов. Обидва терпляче чекали. Чоловік то поринав у сон, то знемагав, але весь час чекав на дихання вовка близько себе. Коли ікла вовка стиснули йому руку, чоловік схопив тварину за пащу, а потім навалився на вовка. Не маючи сил задушити тварину, герой прокусив вовкові горлянку.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Подумайте, чому після того, як Білл покинув героя, той продовжував переконувати себе, що друг чекатиме його біля першої схованки?
Тому що людині у критичній ситуації потрібно мати надію на щось краще. Це допомагає вижити. А ще важко усвідомити, що товариш тебе покинув.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Поясніть поведінку героя на кораблі. Чому він підозріло ставився до своїх рятівників?
На китобійному судні "Бедфорт" герой боявся, що не вистачить харчів на час мандрівки. Саме тому він ставився підозріло до своїх рятівників, які переконували його в тому, що харчів на судні достатньо. Після голоду, який чоловік пережив під час мандрівки, в нього було заощадливе ставлення до їжі. За кожним шматком їжі, яку з'їдали на борту, він відчував жаль. Герой робив запаси з сухарів і ховав їх про всяк випадок.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →