Лев Толстой — Війна і мир (том 4)
Контрольні запитання
- Чи випадково, по-вашому, те, що Толстой закінчив основну сюжетну лінію роману описом вигнання французів з Росії і не розповів про події, що відбувалися в Західній Європі?
Це закономірно. Адже "народна думка" "Війни і миру", найулюбленіша думка великої епопеї, була висловлена. Народу, який відстояв незалежність своєї Батьківщини ціною великого подвигу і величезних утрат, далекі були інтереси царської родини, боротьба монархів за сфери впливу в Європі, страх перед революцією. От чому події, пов'язані з особистими інтересами європейських монархів, у тому числі і російського царя, залишилися за рамками "Війни і миру".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як ви гадаєте, чи випадково виник конфлікт М. Ростова і П. Безухова?
Конфлікт цей закономірний і неминучий: обидва вони порядні люди, але М. Ростов — пересічна людина, яка так і не навчилася мислити самостійно (накажуть — він буде стріляти, не намагаючись розібратися, хто правий), а в душі П'єра йде безперестанна духовна робота: він болісно шукає правду, намагається бути в злагоді зі своєю совістю, "жити чесно". Навіть слуги відзначають, що після війни їх пан "попростішав"...
Читати відповідь повністю → - Яка основна тема четвертого тому роману?
Основна тема цього тому — "дрюк народної війни", партизанський рух як вияв загальнонародного патріотизму. Письменник переконливо показує, що перемога Росії у війні 1812 року визначалася не вдалими диспозиціями, не талантом воєначальників, не перевагою у військовій силі, а діями народних мас, єдністю народу в боротьбі з загарбниками. Ця єдність особливо яскраво виявилася в партизанському русі.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →