Роберт Бернс — Моя любов — рожевий квіт
Контрольні запитання
- Кохання у серці закоханого викликає смуток чи радість? Відповідь обґрунтуйте.
Кохання викликає у ліричного героя радість. Воно допомагає залишатися людиною й вижити в найскладніших випробуваннях. Кохання дає йому велике натхнення, жагу до життя й відкриття світу. Хоч ліричний герой мусить попрощатися з батьківщиною і коханою, він точно знає, що повернеться, що кохання його не зникне. Це світле почуття щире, красиве й сильне, надзвичайно важливе для нього і вічне.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Поясніть зміст ужитих в українському перекладі вірша метафор "моя любов – рожевий квіт" та "моя любов – веселий спів".
Перша метафора несе глибоке значення, адже слово рожевий означає тут "нічим не затьмарений; радісний, світлий", а слово квіт в переносному значенні – "найкраща частина чого-небудь". Тобто кохання для ліричного героя – чисте і найкраще почуття. Метафора "моя любов – веселий спів" вказує на те, що закоханим хочеться співати від щастя, а ще кохання пробуджує творчість, ліричний герой символічно виступає в образі співця.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що споріднює поезію Бернса з фольклорними піснями?
Як і фольклорні пісні, вірш зачаровує щирістю, мелодійністю та простодушністю. Роберт Бернс щиро вірив у те, що шотландська пісня не повинна загубитися в минулому, тому звернувся до народного мотиву кохання. Краса кохання розкривається через образи троянди та музики, що є традиційними символами у фольклорі. У вірші, як і у фольклорних піснях, це почуття постає піднесеним, ніжним, шляхетним, щасливим. Читач знаходить у творі почуття і думки, суголосні власним переживанням.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Яким ви уявляєте ліричного героя прочитаного вірша?
Ліричний герой цього вірша вміє по-справжньому кохати, не лякається перешкод на своєму шляху, готовий до розлуки, щоб потім знову повернутися до коханої. Своє кохання він ніжно називає рожевим квітом і веселим співом, що свідчить про його романтичний настрій. Ліричний герой через певні обставини мусить покинути рідний край і кохану, але він обіцяє повернутися і не переставати кохати.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Які біографічні факти відобразилися у вірші Бернса "Моя любов – рожевий квіт…"?
Схарактеризуйте загальний настрій цього твору.
У вірші відобразилися події з життя автора. У 1785 р. Бернс зустрів дівчину, яка назавжди полонила його серце. Батько юної Джин Армор був людиною заможною, тому її почуттів до нужденного поета не схвалював. Відтак закохані мусили одружитися таємно. За давнім каледонським звичаєм вони підписали шлюбний контракт, у якому перед Богом оголосили себе чоловіком і дружиною...
Читати відповідь повністю → - Які рядки твору свідчать про глибоке розуміння автором людських почуттів і різних психологічних станів?
Якими засобами в поезії передано радість кохання та сум розлуки?
Почуття ліричного героя і його стан закоханості автор сам дуже добре розуміє, бо переживав такі ж почуття. Закоханий ліричний герой готовий заради кохання на все, він переконаний, що його "коханню не зміліть, Хоч висхнуть всі моря". Почуття піднесення, щастя, віри у безкінечність своїх почуттів ліричний герой висловлює у рядках: "Нехай посхнуть усі моря, Потануть брили скал, А ти навік любов моя, – Аж згасне сонця пал…"...
Читати відповідь повністю →