- Чому в героя ні разу не виникло бажання вбити когось із тварин?
На думку автора, Людина — не вбивця всього живого, бути сильним не означає знищувати тих, хто слабший.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому всі хижаки зібралися біля Кліві? Чи є у нього шанс врятуватися лише за допомогою фізичної сили? Чому автор підготував для свого героя останнє, таке важке випробування?
Всі хижаки відчули запах думок людини, розумові хитрощі, які герой використовував раніше, більше не спрацюють, адже можна лише раз посилати хижакам цієї планети певний ментальний образ. Герой має відстояти право називатися Людиною, царем та хазяїном природи.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому герой уявив себе птахом? Що допомогло йому для створення "реального" образу? Поміркуйте, як у даному епізоді розкривається авторська думка щодо сили людського розуму та здатності нестандартно мислити?
Герой створив в уяві образ птаха, саме досвід космонавта допоміг йому "побачити" планету з висоти пташиного польоту. Сила людського розуму залежить багато в чому від того, що людина робить у цьому житті, від її життєвого досвіду, від професійних навичок, від вміння правильно їх застосовувати.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому зранку Кліві здивувався тому, що живий? Як він оцінює свої шанси на виживання? Чи здається герой? Чому?
Герой розуміє, що вижити в умовах, коли хижаки відчувають запах твоїх думок, дуже важко, проте він не збирається падати духом: Кліві знаходить їжу, знаходить металевий прут для захисту. Герой концентрує в собі найкращі риси Людини: віру в перемогу, надію на завтрашній день, рішучість боротися до останнього за власне життя: "Вранці він здивувався, що все ще живий. Поки що усе гаразд. Можливо, й цей день скінчиться благополучно. У бадьорому настрої Кліві попрямував до свого корабля.....
Читати відповідь повністю → - Чому поштмейстер нагадав герою пантеру своїм розгубленим виразом? Чому він не зрозумів того, що сталося з Кліві?
На думку автора, тільки знаходячись на межі життя і смерті, Людина розкриває весь свій потенціал.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому при зустрічі з чотирма вовками хитрість із прикиданням самкою не спрацювала? Як реагують тварини? Чому автор ставить героя перед новими труднощами?
Тварини дивним чином відчувають чужинця, розрізняють запах його думок, і тому герою потрібно знаходити нові шляхи для порятунку. Автор ставить героя перед новими труднощами, щоб той нарешті знайшов спосіб, як остаточно позбавитися хижаків.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що допомогло героєві остаточно здолати небезпеку?
Під кінець твору Кліві уявив себе вогнем, якого бояться усі тварини. Таким чином йому вдалося врятуватися від хижаків: "Смолоскип! Кліві одразу зрозумів, що вихід знайдено. Він дихнув вогнем пантері в морду, і та, жалібно скимлячи, позадкувала. Кліві почав поширювати вогонь на всі боки, підпалюючи сухі траву і кущі. Пантера й вовки дременули геть.".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що незвичайного було в зовнішності й поведінці істот, які мешкали на планеті? Якого висновку дійшов герой?
Кліві першою побачив білку, потім вовка. Їхньою особливістю було те, що вони не мали ні очей, ні вух, а також їхнє хутро було темно-зеленого кольору. Поведінка в них теж була дивною: вовк полював на білку, але за метр від неї утратив слід. Він повільно обійшов білку по колу, а згодом знову рушив прямо, але на білку не натрапив. Коли ж білка дрібно затремтіла, вовк крутнувся на місці, стрибнув і за три ковтки її проковтнув. Коли чоловік подумав про вовчі зуби, вовк раптом рвучко обернувся в його бік. Герой дійшов висновку, що на цій планеті спілкування відбувається за допомогою телепатії.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що символізує вогонь в оповіданні?
Вогонь у творі "Запах думки" має символічне значення. Сила вогню, здатна все змітати на своєму шляху, символізує силу людського розуму. Надзвичайні обставини виявляють в людині можливості, про які вона і не здогадується. За допомогою лише сили думки герой перемагає чужу планету.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що трапилося на космічному кораблі під час чергового польоту пілота? Як повів себе поштар у скрутних обставинах?
Під час чергового польоту Лерой Кліві зрозумів, що в нього серйозні неприємності. Коли він спрямував свій поштоліт-243 крізь неколонізоване зоряне скупчення Сергон, то зауважив, що в кораблі стає надто спекотно. Кліві увімкнув систему охолодження, зв'язався з поштмейстером Бази і попросив допомоги. У хвостовій частині корабля пашіло жаром, з пальним відбулася каталітична реакція. Кліві вирішив сісти на першу ж кисневу планету, яка трапиться. Переглянувши Аварійний довідник, він почав опускатися на планету З-М-22, хоч нічого про неї не знав.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →