Що таке повноцінна сім'я
Повноцінна сім'я виростає зі взаємин батьків і дітей там, де покоління спілкуються і впливають одне на одного, де є прагнення до порозуміння.
Безумовно, діти мають бути вдячні батькам за безцінний дар життя. Не варто бридитися батьками й уважати їх чимось недостойним себе. "Яблуня від яблука недалеко падає..." Думаю, ми самі такими будемо, якщо не гіршими: лінивими, з гіршим станом здоров'я через шкідливі звички, з іще більш вимотаною нервовою системою через швидший ритм життя. Щоб не "вигадувати велосипед" кожну хвилину й не "набивати синців" прикрих помилок, варто мати зв'язок зі своїм родом, своїми коренями, своїм минулим.
Священний обов'язок батьків — виховання дітей, перетворення їх на зрілих особистостей, готових до складного шляху під назвою Життя. Особисту участь батьків у цьому вихованні не замінить ніхто й ніщо, ніякі няні, репетитори й елітні школи. Батьки, я благаю вас: подаруйте дітям себе тоді, коли вони цього ще хочуть, бо потім буде пізно! А для цього потрібне особисте рішення й зусилля.
Повноцінна сім'я також відрізняється наявністю певних традицій. Мені запам'яталися слова відомого телеведучого, актора й гумориста Миколи Фоменка, сказані в одному інтерв'ю: "Росія — країна "дідівщини", тут відсутній культ сім'ї, культ жінки й дітей. Натомість я (це все слова Фоменка) згоден зі словами одного американського шерифа початку XIX століття, який одним із перших навів ЛІД на своїй території: "Синку, запам'ятай: є тільки сім'я; решта — чужинці"". Справжня сім'я — це згуртована сім'я, члени якої цінують один одного. Нам може прислужитися ідеал української сім'ї: повага до старших, релігійність, спілкування батьків і дітей, увага вихованню, наявність чітких переконань і принципів у батьків. На жаль, сучасний прогрес входить у конфлікт із принципом сімейного підпорядкування. Переціни усіх традицій спричиняє розпад родини. Що ж, у цих питаннях я готовий бути консерватором!