5 причин перевірити рівень вологості в оселі: зробіть це негайно!

Від будівельних хиб до аварійних протікань. Причин, через які підвищується вологість, чимало. Рішення одне: просушити дім, поки не поширилися пліснява й грибок. Що станеться, якщо жити в оселі, де вологість вища за норму? Як оперативно усунути проблему?

Ми звернулися до інтернет-магазину CleanAirLove. Поспілкувалися з експертами кліматичної техніки, вивчили каталог осушувачів повітря https://cleanairlove.com/osushuvachi-povitrya/ і з'ясували, чим небезпечна надмірна волога та як з нею боротися.

Порушення терморегуляції та нульовий імунітет

Вологість вища за 65% стимулює рясне потовиділення. За високої температури повітря, 30 °С, це призведе до перегріву організму, за низької – до переохолодження. В людини прискорюється серцебиття, з'являється озноб і тремор. Дихання утруднюється, можуть бути судоми.

Бактерії, які при цьому інтенсивно розмножуються в повітрі, спричиняють інфекції, що повільно руйнують імунітет. Відтак людина отримує букет хвороб – від астми до онкології.

Цвіль та пилові кліщі

Активно розмножуючись у вологому середовищі, плісняві спори осідають на дихальних шляхах та їжі. Потрапляючи всередину, вони провокують тяжкі розлади шлунково-кишкового тракту й алергічні реакції, аж до набряку Квінке.

Надмірна вологість перетворює оселю й на розплідник пилових кліщів. Вони виділяють алергени, які за найменшого коливання повітря розлітаються з космічною швидкістю, осідаючи на шкірі й дихальних шляхах.

Той, хто заражений пиловим кліщем, чхає, кашляє, в нього дере в горлі, сверблять ніс і шкіра, сльозяться очі. Зрештою розвиваються атопічний дерматит, кон'юнктивіт чи бронхіальна астма.

Токсичний пар

У сучасній оселі повно меблів з ДСП та фанери. Через підвищену вологість ці матеріали виділяють отруйні випари – формальдегід.

Вдихання речовини може спровокувати синдром хронічної втоми й мігрені. За тривалого впливу – рак і зміни в ДНК.

Як нормалізувати рівень вологості у приміщенні

Швидка допомога – осушувач повітря. Правильно підібраний під метраж, прилад за лічені дні впорається з аварійним просушуванням оселі, а надалі підтримуватиме вологість на оптимальному рівні.

Принцип пристрою нагадує краплинне розморожування: увімкнений, він поглинає надмірно вологе повітря й повертає його вже нормальної вологості. Конденсат, що утворився, краплями стікає в резервуар. Для кожної моделі є свій літраж ємності.

Рівень вологості осушувач повітря показує колірними індикаторами:

  • синій – нижчий за норму;
  • зелений – у нормі;
  • червоний – вищий.

Коли бак для конденсату заповнюється, блимає червоний індикатор й осушувач повітря вимикається до заміни резервуара. Прилад оснащений цифровим дисплеєм, який щохвилини інформує про стан повітря – рівень вологості й температури.

Збираючись купити осушувач повітря, вивчіть в мережі відгуки покупців, а в консультанта торгової точки уточніть характеристики. Ефективність роботи приладу та його ціна залежать від правильно підібраної моделі!