Марсіанські хроніки

Рей Бредбері

Сюжет

Шукати повний текст твору "Марсіанські хроніки" в інтернеті

"Марсіанські хроніки" – роман з різними дійовими особами, оповідачами, розтягнутий в хронології і розбитий на глави-розповіді.

Дія починається в січні 1999 року. Ракетне літо в США – стартує перша експедиція на Марс. Тим часом марсіани відчувають наближення чогось невідомого. Марсіани по суті телепати і спілкуються один з одним думками, але з їхніх уст злітає людська мова, коли на Марс прибувають перші люди. Космонавти з двох перших експедицій вбиті корінним населенням.

Третя експедиція з подивом виявляє копію американського містечка зі своїми померлими родичами, і надзвичайно раді зустрічі. Це виявляється хитрим гіпнозом марсіан, і землян вбивають.

Космонавти приносять загибель на Марс: жителі не можуть протистояти вірусу вітрянки. Четверта експедиція знаходить вимерлі міста. Тут уже серед членів екіпажу трапляється розбрат: один з них хоче вбити друзів, щоб Земля відмовилася від ідеї підкорювати Марс і не принесла сюди атомні бомби. Агресора вбивають.

Земляни прибувають і засівають червону землю деревами і травою, будують міста, проводять електрику. Відлуння минулого планети ще живі. Так один з марсіан живе серед новоприбулих, прийнявши вигляд їх улюблених людей, але не може вибрати одну з сімей і вмирає від страждання. Близько сотні марсіан залишають Марс.

Незабаром на Землі починається ядерна війна. Люди, переживаючи за близьких і Батьківщину, повертаються – все, крім трьох осіб.

Через 20 років на Марс висаджується сім'я і чекає прильоту ще кількох ентузіастів, щоб відродити нове життя і забути Велику війну на Землі.