I. Людина сама визначає для себе пріоритети. (Так, для Планетника головним у житті були: любов до людини праці, збереження природи, її краси, надання безкорисливої допомоги, шанобливе ставлення до матері. Головний герой повісті ніколи не забував, що ми — люди!)
II. Перше знайомство з Планетником. ("Планетник був малим хлопчиком. Він, як усі ми, прилетів з вирію казки на свій берег. Тоді й не помишляв, що йому судилося стати бурівником, хмарником".)
III. Творити добро на благо інших. (Герой твору Б. Харчука повсякчас прагне довести людям свою щирість, доброту, чуйність, але вони не завжди її сприймають. Всі життєві негаразди люди пов'язують із Планетником — представником, на їх думку, нечистої сили. Сам герой жалкує, що не встиг злетіти у небо, не встиг пізнати більшого.)
IV. Мрії Планетника, його прагнення. (Найбільша мрія хлопчика — щось самому посіяти і щоб воно зійшло. Хлопчик і робив це, наслідуючи маму.)
V. Порозуміння Планетника з природою.
1. Квітка нарциса. (Мати дозволила пересадити сину нарцис, він дуже обережно викопав квітку й посадив її коло маминої грядки, "не пошкодив жодного корінчика".)
2. Навколишнє середовище. ("Він ніколи не зривав листя, не ламав гілля, старався не толочити постолами трави — усе живе, усе для чогось призначене".)
VI. Стосунки з селянськими дітьми. (Планетника селянські діти не люблять, "його проганяють, кривляються, кидають у нього камінця..." Тому й залишився Планетник самотнім через негативне ставлення сільських дітей до нього, порозумівся і знайшов підтримку у природі.)