Попросила ненька щастя для синів... (за казкою І. Липи "Близнята")

Шкільний твір

1. Яке воно, людське щастя? (Щастя для окремої людини — це здійснення її мрій і прагнень. Щастя для народу — жити у мирі і злагоді, жити вільно і заможно. Досягти щастя можна легко, а втримати і зберегти завжди важко. Про два види людського щастя розповідається у казці І. Липи "Близнята".)

2. Двоє братів — два подарунки долі. (Народила матінка двох синочків-близнят і попросила у долі для них щастя. Першому дісталося щастя на його вік. Йому доля подарувала три яблучка — скляне, золоте і звичайне із райського саду. Другому близнюкові дісталося щастя майбутнє. Він отримав у подарунок від долі маленький глобус. Коли синочки виросли, їхні шляхи розійшлися.

Веселий і товариський перший близнюк жив у розкішних палатах. Там було все, що забажає душа. До нього приходили люди, щоб забути свої проблеми і стати щасливими. Тут знаходили втіху і забуття багаті й бідні, міністри й прості селяни. Поки вони насолоджувалися щастям і забуттям, вороги потроху завойовували землі їхньої країни. Не схаменулися вони навіть тоді, коли вороги підійшли до розкішних палат. Палати було зруйновано, а їх господар помер від горя. Люди ходили наче тіні й не могли збагнути, що відбувається довкола.)

3. Яке щастя оманливе і яке справжнє? (З далеких мандрів повернувся другий близнюк. За допомогою трьох предметів, які він здобув у різних країнах світу, другий близнюк розбив ворогів і врятував свою батьківщину. Та найважче було розбудити людей від сну і забуття. Нарешті люди схаменулися і зрозуміли, що жили неправильно, забуваючи про все на світі.)

4. Чого вчить казка? (Провідну думку свого твору І. Липа вклав в уста планети Землі: "Побувати у всіх країнах і пізнати усі народи. То чи щастя людей у мізерних забавах і пристрасних задоволеннях? Встань, збуди своє військо, бо вороги, що засіли у фортеці, знову готуються, щоб накласти кайдани на цілу країну".)