Самобутність драматургії І. Кочерги

Шкільний твір

Самобутність драматургії І. Кочерги

I. І. Кочерга — один із талановитих драматургів першої половини XX століття. (І. Кочерга — драматург-мислитель. У його творчому доробку драматичні поеми, філософські й історичні драми, комедії і водевілі, що ввійшли до золотого фонду української драматургії.)

II. Творча спадщина драматурга.

1. Тематика творів І. Кочерги. (У своїх драматичних творах письменник порушує такі теми: влада долі над людиною, невідповідність життя і мрій, пошук щастя, любов до людей, до батьківщини. Більшість драм І. Кочерги — це твори на історичну тему.)

2. Історія українського народу в творчості І. Кочерги. (Знання драматургом історії України, вивчення архівних документів допомогли І. Кочерзі написати твори на історичну тему. "Фея гіркого мигдалю", "Алмазне жорно", "Свіч-чине весілля", "Майстри часу", "Ярослав Мудрий" — це твори драматурга на історичну тему.)

3. Драматична поема — улюблений жанр І. Кочерги. (І. Кочерга — майстер драматичної поеми. Його драматичні твори написані віршами і є зразком високої майстерності автора. Драматург умів опоетизовувати матеріал, подавати його так, щоб він звучав по-сучасному.)

III. Значення драматичної спадщини митця. (Твори І. Кочерги підносять моральні цінності нашого народу: любов до батьківщини і ненависть до ворогів, працьовитість, доброзичливість, уславлюють наших пращурів. Тому його твори — це патріотичні п'єси, на яких виховувалось не одне покоління нашого народу.)