1. Поетичні мотиви ранньої лірики Ліни Костенко. (Ранні твори поетеси вражають поетичною відвертістю, намаганням збагнути одвічні цінності людського буття і формуванням своїх життєвих та творчих принципів. Збірка віршів Ліни Костенко "Проміння землі" була дипломною роботою, критики дуже високо оцінили її і дали найвищу оцінку: "Це дуже талановитий поет з великим майбутнім...")
2. Осмислення Ліною Костенко сучасних проблем, пов'язаних із духовним занепадом. (У своїх поезіях Ліна Костенко бачить конкретних винуватців моральної і духовної деградації людей. Це — "номенклатурні дурні, бюрократи, пласкі мурмила в квадратурі рам", тобто вся радянська система.)
3. Ліна Костенко і проблеми "мовного" середовища. (Проблеми української мови були порушені поетесою у кількох її віршах. Найдраматичнішим у поезії "Біль єдиної зброї" є те, що рідній "трагічній мові" труну "не тільки вороги, а й діти власні тешуть". Отаких безбатченків чимало "на нашій — не чужій землі",)
4. Думки про справжні цінності. (Поезії Ліни Костенко художньо осмислюють загальнолюдські цінності. Про сенс життя, духовність і бездуховність порушено питання у вірші "Вже почалось, мабуть, майбутнє". Тут читаємо: "Шукайте посмішку Джоконди, вона ніколи не мине". Розуміючи швидкоплинність матеріальних цінностей, завжди треба пам'ятати про духовну красу, любов до людей, про Батьківщину.)
5. Вірші про кохання — світле, палке почуття. (Особливою і неповторною є інтимна лірика Ліни Костенко, з якої постає лірична героїня, безкорислива і ніжна, яка вміє любити, відчуває близьку їй людину, вміє розуміти, пробачати, розлучатись і зустрічати:
Я люблю тебе тихо і боязко,
Я прощально тебе люблю.
Закохана жінка — чиста, душевна, безкорислива.)