1. Письменницький хист А. Дімарова. (Здібний хлопець писав вірші і прозу ще в шкільні роки. Потім була війна, поранення, нові випробування. Служба в армії, робота в газеті. На цей час припадає початок його творчої діяльності, публікація першого твору "Гості з Волині".)
2. Роки навчання А. Дімарова. (Протягом 1950—1951 рр. А. Дімаров навчався в Літературному інституті; у 1951—1953 рр. — у Львівському педагогічному інституті; потім з 1953—1956 рр. — у Вищій партійній школі в Москві.)
3. Творчий доробок письменника. (Творча спадщина А. Дімарова складає кілька десятків томів. Важливіші з них: "Зінське щеня", "Містечкові історії", "На коні і під конем". У 1981 році роман "Біль і гнів" був відзначений Державною премією ім. Т. Г. Шевченка.)
4. Найулюбленіші жанри письменника. (У роки творчої зрілості А. Дімаров пише "історії" — сільські, містечкові, міські. Започатковані були збіркою "Зінське щеня" (1969), потім були "Сільські історії" (1987), "Містечкові історії" та "Боги на продаж. Міські історії" (1988).)
5. Головні мотиви творчості. (Головний мотив — це людина у всьому розмаїтті її стосунків з оточуючим світом. Автор показує своїх героїв у певному поєднанні почуттів і суперечностей, де не можна однозначно знайти відповіді на питання "хто є хто". А. Дімаров спонукає читачів до серйозних роздумав, ці сили змушують людину не забувати про добро, благородство, милосердя.)
6. Твори для дітей. (Анатолій Дімаров написав захоплюючі книжки для дітей; "Блакитна дитина", "На коні і під конем", "Про хлопчика, який не хотів їсти", "Друга планета" та інші.)