Яким я уявляю Грицька з оповідання Б. Грінченка "Грицько"

Шкільний твір

Б. Грінченко написав багато творів для дітей і про дітей. В оповіданні "Грицько" теж розповідається про дітей, їхні вчинки, взаємини, поведінку за певних обставин. Головні герої твору — Семен та Грицько.

Мені більше сподобався Грицько, тому я спробую його описати. На вигляд йому було років дванадцять. За характером говіркий, веселий, любив пореготатися. Виріс Грицько не в убогій сім'ї, нестатків не знав. Тому Грицько не розумів, чому їхні сусіди — тітка Мотря та її син Семен — такі злі. Батько пояснював Грицькові, що сусіди тому такі, бо вбогі. Але хлопцеві чомусь здавалось, що якщо хто убогий, то добрий, а коли злий, то злий за характером.

Грицько ніколи не ладив із Семеном, тому і не грався з ним. Він просто був до нього байдужий. І коли Грицькові батько привіз бублика, якому він був такий радий, він не поділився із Семеном.. Тому мені здалося, що він скупий. Одного разу він побачив, як Семен рве вишні у їхньому садку. Він не став із Семеном битись, сперечатися із Семеновою матір'ю, бо не любив заводитись і не був задеркуватий. Любив і вмів добре плавати, але Семена ніколи не запрошував на річку, бо той не вмів плавати. Я подумала, що Грицько просто недолюблює Семена.

Але один випадок змінив мою думку про нього. Після сутички із Семеном за вишні Грицько пішов до річки. Він стояв над кручею, дивився на воду, тримаючи в одній руці бриль з вишнями, а в другій — бублика. А в цей час Семен хотів вирвати у нього бублик і промахнувся. Від злості Семен спробував ударити Грицька і з розгону шубовснув у річку. Хоч який був злий Грицько на сусідського хлопця, але, не роздумуючи, кинувся просто в одязі рятувати його. Грицькові було важко пливти, бо Семен тягнув його від страху на дно річки. Але все ж таки він зібрав усі сили і доплив до берега. Грицько врятував Семена. Значить, мав добре, співчутливе серце. Яким він виявився хоробрим! Отже, виходить, що я глибоко помилялась у ньому. І зовсім він це жадібний, бо коли Грицько опритомнів, то пошкодував, що не віддав Семенові бублика. Він тепер зрозумів, чому такі сердиті сусіди.

Я думаю, що з Грицька виросте хороша людина. Навіть дядько Тарас сказав, що з нього буде добрий козак, а Семенова мати поцілувала його тричі.

Мені сподобалось оповідання, бо воно вчить, якою треба бути людиною.